تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, اجتماعی, شهری و رفاهی
شماره : 28066
تاریخ : 25 اسفند 1401 :: 10:16
دایر شدن ماهان ایر در ارومیه پس از ناکامی های یک ساله فرودگاه از بهار ١٤٠١ انتقادات از مدیریت سلیقه ایی در پروازهای فرودگاه ارومیه از سوی نمایندگان ارومیه در مجلس بالا گرفت

آوای مرز : پس از رکود یک ساله فرودگاه ارومیه به دلیل کاهش پروازها، این فرودگاه بین المللی به حالت نیمه تعطیل درآمده بود و اکنون مشاور هماهنگی و امور رسانه استاندار آذربایجان غربی از دایر شدن پرواز شرکت هواپیمایی ماهان ایر در مسیر تهران به ارومیه و بالعکس خبر می دهد.

به گزارش کردپرس، فرودگاه بین المللی ارومیه از ابتدای سال جاری با رکود و تعطیلی و پروازهای با تاخیر و یا لغو شده روبه رو بوده و وعده ها برای پیگیری این مشکل در روزهای پایانی سال هم تغییری در وضعیت فرودگاه حاصل نکرد و این فرودگاه بین المللی فرودگاه روزانه تنها یک پرواز دارد!

از بهار ١٤٠١ انتقادات از مدیریت سلیقه ایی در پروازهای فرودگاه ارومیه از سوی نمایندگان ارومیه در مجلس بالا گرفت، چرا که پرواز‌های تهران - ارومیه از ۳۵ پرواز در هفته به ۱۵ پرواز کاهش یافته بود و بیشتر پروازهای این فرودگاه لغو می شد.

افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی و کاهش پروازهای داخلی در فرودگاه ارومیه بسیاری از مسافران را مجبور به استفاده از فرودگاه‌های همجوار کرد به نحوی که بنا بر اعلام مدیرکل فرودگاههای استان، امسال در بخش پرواز ۲۳ درصد کاهش به نسبت ٨ ماهه سال قبل ثبت شده است. به نحوی که در خرداد سال جاری مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی ضمن تایید کاهش ۴۵ درصدی پرواز‌های داخلی از فرودگاه‌ ارومیه، کمبود ناوگان هوایی را دلیل این موضوع دانسته و گفته بود: «شرکت های هواپیمایی دلیل کاهش پرواز های خود را زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل اعلام کرده اند».

زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل، نقص فنی هواپیما و شرکت‌های هواپیمایی و ... از ابتدای سال دست به دست هم داده و فرودگاه ارومیه را به تعطیلی کشانده اند!

اکنون در آخرین روزهای سال وعده های پیگیری پس از یک سال به دعوت از فعالیت ماهان ایر در ارومیه کشیده شده است.

علی رزازی مشاور استاندار آذربایجان غربی در این باره به ایرنا می گوید: بدنبال بروز برخی نارضایتی‌های مردم از خدمات شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه ارومیه، با پیگیری و رایزنی استاندار آذربایجان غربی، از هفته آینده هواپیمایی ماهان چهار پرواز هفتگی به فرودگاه شهید باکری ارومیه انجام می‌دهد.

او با اشاره به برخی مشکلات شرکت‌های هواپیمایی در عدم انجام تعهدات خود برای پروازهای منظم به ارومیه افزود: این اقدام مهم در قالب رفع مشکلات ایرلاین ها و کاهش نارضایتی مردم با پیگیری‌های مستمر استاندار آذربایجان غربی با مسئولان این شرکت هواپیمایی انجام شده است.

رزازی اضافه کرد: پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از مبدا تهران به مقصد ارومیه و بالعکس به تعداد چهار پرواز در هفته خواهد بود که قبل از شروع سال جدید عملیاتی می‌شود.

او با اشاره به یکی از برنامه‌های مورد نظر استاندار آذربایجان غربی یادآور شد یکی از اولویت‌های مورد تاکید راه‌اندازی یک ایرلاین بومی است که بطور جدی پیگیری می‌شود. باقی پروازهای ایرلاین ها مطابق برنامه قبلی همچنان در فرودگاه شهید باکری ارومیه طبق روال انجام می‌شود.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.