تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اجتماعی, اقتصادی
شماره : 30253
تاریخ : 19 شهریور 1402 :: 11:12
پرداخت بیش از 3300 میلیارد ریال توسط بیمه سلامت آذربایجان غربی به داروخانه ها این میزان اعتبار به عنوان سهم ارز ترجیحی در اختیار داروخانه های طرف قرارداد بیمه سلامت آذربایجان غربی قرار داده شده است.

آوای مرز : مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح دارویاری از تیر سال گذشته در استان همزمان با سراسر کشور گفت: در این مدت سه هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال به داروخانه های استان پرداخت شده است.

فریده جعفری افزود: این میزان اعتبار به عنوان سهم ارز ترجیحی در اختیار داروخانه های طرف قرارداد بیمه سلامت آذربایجان غربی قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در این مدت صورت گرفته، افزایش پوشش تعهدات بیمه ای اقلام دارویی بوده که زمینه را برای کاهش پرداختی از جیب مردم در خرید دارو با نسخه فراهم کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای تغییر سیاست‌های ارزی دارو و ملزومات پزشکی، جابجایی اصولی از ابتدای زنجیره تولید دارو به انتهای زنجیره یعنی سازمان‌های بیمه‌گر انجام شده و با اجرای طرح دارویاری، بیمه‌شدگان با هیچگونه افزایش قیمت دارو نباید مواجه شوند.

جعفری تاکید کرد: البته بیمه شدگان باید قبل از تهیه دارو نسبت به تهیه نسخه الکترونیکی و در صورت قطع سامانه نسخه کاغذی پزشک اقدام کنند.

وی گفت: امید است با همکاری و مشارکت سازمان‌های مرتبط، مردم روز به روز بیش از گذشته از مزایای طرح بهره‌مند شوند.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.