تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, ورزشی
شماره : 30272
تاریخ : 20 شهریور 1402 :: 13:14
دومین مدال جهانی کشتی ناشنوایان آذربایجان غربی بر گردن علی شکیبازاده علی شکیبازاده کشتی گیر شایسته و با اخلاق دارنده مدال المپیک و چندین مقام قهرمانی جهانی و کشوری است.

آوای مرز : بنا به اعلام رئیس هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان غربی؛ علی شکیبازاده کشتی گیر شایسته استانی از شهرستان ارومیه در جریان مسابقات قهرمانی جهان موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز وزن ٩٧ کیلوگرم کشتی آزاد بزرگسالان شد.

عبدالسلام معروفی افزود : علی شکیبازاده در مبارزه اول خود حریف آمریکایی را ضربه فنی کرد ، در کشتی دوم کشتی گیر هند دیسکالیفه و شکیبازاده به عنوان پیروز میدان معرفی شد ، در نیمه نهایی در کمال ناباوری و در یک حرکت غافلگیرانه ۱۰ بر ۰ مغلوب حریف اوکراین شد و در مبارزه رده بندی با کشتی گیر آمریکایی ۱۰ بر ۰ پیروز شد و در نهایت شایستگی به مقام سوم جهانی و مدال برنز رسید.

وی ضمن درخواست از مسوولان برای حمایت از ورزشکاران در حوزه معیشت و اشتغال تاکید کرد : پیش از این شهاب رحیمی دیگر کشتی گیر استانی از شهرستان بوکان نیز موفق به مقام نائب قهرمانی و مدال نقره مسابقات شده بود تا سهم تیم دو نفره اعزامی هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان غربی ” کسب دو مقام دوم و سوم و مدال های نقره و برنز قهرمانی جهان ” باشد و کارنامه افتخارات قهرمانان و ورزشکاران ناشنوا و کم شنوای استان رنگین تر شود.

ناگفته نماند ؛ علی شکیبازاده کشتی گیر شایسته و با اخلاق دارنده مدال المپیک و چندین مقام قهرمانی جهانی و کشوری است.

هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان غربی این افتخار ارزشمند را به علی شکیبازاده عزیز کشتی گیر با اخلاق و توانمند، خانواده محترمش ، مربیان و کادر فنی زحمتکش تیم ، اداره کل ورزش و جوانان استان و جامعه بزرگ ناشنوایان و کم شنوایان و مجموعه عوامل فدراسیون تبریک و شادباش عرض می نماید و ضمن خداقوت به همه افراد درگیر در مسابقات جهانی ؛ امیدوار است شاهد درخشش بیش از پیش قهرمانان و ورزشکاران در رده های ملی و بین‌المللی باشد.

هفتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی فرنگی و آزاد بزرگسالان ناشنوایان ٢٠٢٣ در بیشکک قرقیزستان در حال برگزاری می باشد.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.