تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, اقتصادی, سیاسی, شهرستان ها
شماره : 30292
تاریخ : 21 شهریور 1402 :: 10:53
تفاهم‌نامه همکاری بین ارومیه و حکاری ارومیه آمادگی دارد تا در همه موضوعات مورد توافق در حوزه‌های مرزی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نشست‌های مشترکی داشته باشد.

آوای مرز : فرماندار ارومیه و والی حکاری ترکیه تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ شهر را در پایان کمیته فرعی و امنیتی در ارومیه امضا کردند.

در این تفاهم نامه همکاری میان ۲ شهر بر پنج موضوع مهم و اصل مراودات و اهداف مرزی، امنیتی و تجاری تاکید شد. این تفاهم نامه پس از برگزاری پنجاه و پنجمین کمیته فرعی و امنیتی بین ارومیه و حکاری و پس از بازدید والی حکاری از ظرفیت و پتانسیل‌های شهرستان ارومیه امضا شد.

غلامحسین عماری فرماندار ارومیه حین امضای این تفاهم نامه گفت: ارومیه آمادگی دارد تا در همه موضوعات مورد توافق در حوزه‌های مرزی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نشست‌های مشترکی داشته باشد.

والی حکاری نیز ضمن قدردانی از میزبانی ارومیه گفت: امیدواریم در همه حوزه‌های مورد بحث از جمله مقابله با قاچاق، توسعه مراودات اقتصادی و مسائل مرزی پیشرفت‌های موازی شکل بگیرد.

علی چلیک ادامه داد: یکی از اهداف عمده ۲ طرف رشد سبد تجاری و میزان تبادل اقتصادی ۲ کشور است که با امضای این توافقات امیدواریم آن را افزایش دهیم.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.