تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, ویژه
شماره : 3445
تاریخ : 6 آبان 1397 :: 21:45
پیشگیری از وقوع جرم کاری فراقوه ای است/ نیازمند همراهی همه دستگاه‌ها و رسانه ها هستیم رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی : کار پیشگیری از وقوع جرم کاری فراقوه ای است و نیازمند همراهی همه دستگاه‌ها و رسانه ها هستیم.

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیازمند اقدامات برنامه‌محور است و شورای پیشگیری از وقوع جرم باید کار تخصصی و کارشناسی انجام داده و موضوعات مختلف جرم و بزهکاری را دنبال کند.

علی اکبر گروسی صبح امروز در دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان‌غربی که با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه‌های مربوطه در دادگستری استان تشکیل شد، اظهار داشت: حوزه پیشگیری از وقوع جرم موضوعات متنوعی دارد و تمام مسئولان قضائی و انتظامی کشور در حال مبارزه با جرائم خشن که آمار بالایی را در تشکیل پرونده ها به خود اختصاص داده است، هستند.

وی افزود: اقدام در حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیازمند اقدامات برنامه ‌محور است که در این زمینه با برگزاری جلسات و کارشناسی‌های متعدد به دنبال دسترسی به اوضاع مطلوب هستیم.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: تاکید اصلی دستگاه قضا بر آسیب شناسی کلیات موضوع و جلوگیری از وقوع جرم است که در این زمینه نیازمند مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی هستیم تا با کار تخصصی و کارشناسی شده به نتیجه مدنظر و مطلوب برسیم.

گروسی به نقش رسانه ها در کاهش پرونده های جرم و بزهکاری در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی رسانه‌های اجتماعی و مطبوعات، شبکه‌های اجتماعی و صداوسیما باید با انتقال مفاهیم و عاقبت وقوع جرائم و بزهکاری در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در بین خانواده ها و سطح جامعه فعال باشند تا شاهد کاهش جرم و بزهکاری درکشور باشیم.

رئیس شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم در آذربایجان غربی، به فعالیت مجرمین سازمان یافته و حرفه ای اشاره کرد و گفت: مجرمین سازمان یافته و حرفه ای شیوه های سنتی را رها کرده و در قالب شیوه های نوین در شبکه های اجتماعی و جرائم رایانه ای فعالیت می کنند که باید نیروی انتظامی و دستگاه قضا با اتکا به تجهیزات بروز با متخلفین برخورد کند.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.