تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, فرهنگي
شماره : 9993
تاریخ : 28 مهر 1398 :: 9:05
راهیابی ۸ نمایش به جشنواره تئاتر آذربایجان غربی سی‌ویکمین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی از ۲۵ الی ۲۷ آبان ۹۸ به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار می‌شود.

آوای مرز : رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی از راهیابی ۸ نمایش به جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی خبر داد.

امید خاکپور در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی امسال در مرکز استان به مدت دو روز از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه برگزار می‌شود و ۳۰ نمایش به این جشنواره معرفی شده بودند.

او افزود: با پایان مرحله بازبینی، ۸ اثر راه‌یافته به سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مشخص شد و حضور ۲ اثر نیز در جشنواره مشروط به بازبینی مجدد است.

خاکپور با اشاره به نمایش های راه یافته گفت: «افرا یا روز می‌گذرد»، «چیای سیپان»، «اعترافتی درباره زنان»، « چند روایت نامعتبر از آنچه نمی‌دیدیم»، «بازی معکوس»، «نقل سرخ»، «زیرگذر سقاخانه» و «خشکسالی و دروغ» آثار راه‌یافته به این جشنواره است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی گفت: اعضای هیات بازبین شامل سیدجلیل آغ‌داشی، ایرج محرمی و بختیار پنجه‌ای هستند که این هشت اثر را برای حضور در این جشنواره انتخاب کردند.

سی‌ویکمین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی از ۲۵ الی ۲۷ آبان ۹۸ به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار می‌شود.

 در چهار ماهه اخیر سال جاری بیست و شش اجرایی صحنه‌ای و ۱۶ اجرای خیابانی در آذربایجان غربی برگزار شده  و ۶ گروه نیز در جشنواره‌های تئاتر خیابانی، ملی، منطقه ای و بین المللی شرکت داشته اند

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.