اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: استان آذربایجان‌غربی شاخص و رتبه بسیار خوبی در میزبانی رویدادهای ورزشی دارد و یکی از ٣ رتبه بالای استان‌های کشور است و از این حیث آذربایجان غربی یکی از استان های پایلوت در زمینه میزبانی مسابقات بین المللی ورزشی است.

میر هادی قره سیدرومیانی در سفر به میاندوآب اظهار کرد: مقدمات احداث سالن ۶هزار نفری میاندوآب با عنوان مجتمع ورزشی پیش از این با دستور وزیر ورزش و جوانان داده شده بود و تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه عملیاتی خواهدشد و نسبت به اجرای این پروژه که از مطالبات جامعه ورزش این شهرستان است در ماه های آتی انجام خواهدگرفت.

او در خصوص نامگذاری شهر میاندوآب به عنوان شهر دوچرخه نیز گفت: نام گذاری مناسبی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای این شهر انجام گرفته و با توجه به هدف گذاری و سیاست گذاری وزارت ورزش و جوانان براساس اسناد بالادستی نظام حمایت از چرخه تولید کالاهای ورزشی در دستور کار است.

قره سیدرومیانی ادامه داد: ما آماده هستیم در زمینه تولید انواع لوازم ورزشی بخصوص دوچرخه آماتوری و حرفه‌ای در صورت ورود کارآفرینان و سرمایه‌گذاران حمایت خود را توسط وزارت ورزش و جوانان انجام دهیم تا این نام گذاری در زمینه توسعه تولید و اشتغال نیز در این شهر تاثیرگذار باشد و از این طریق هم بتوانیم گامی بزرگ در تحقق شعار سال برداریم.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان های وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: در وزارت ورزش و جوانان در راستای عدالت محوری میزبانی رویدادهای ورزشی، میزبانی را به استان‌های قطب رشته‌های خاص ورزشی و دارای زیرساخت واگذار می‌کنیم که استان آذربایجان‌غربی شاخص و رتبه بسیار خوبی در این خصوص داشته و یکی از سه رتبه بالای استان‌های کشور است و لذا بعد از مسابقات جهانی کبدی و رقابت های بین المللی کشتی آزاد تلاش برای میزبانی این استان از والیبال را نیز داریم و از این حیث استان آذربایجان غربی یکی از استان های پایلوت در زمینه میزبانی مسابقات بین المللی ورزشی است.

قره سیدرومیانی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام ورزشی نیز گفت: دولت سیزدهم وارث حدود ۴۸۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور بوده که برای تکمیل آنها حداقل بودجه ۵۰ همت (۵۰ هزار میلیارد تومان) لازم بود که با تورم جدید این رقم بیشتر شد.

او بیان کرد: از این اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومان توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط دفاتر فنی استان‌ها اعتبارسنجی شده و در سال گذشته ۴۵ درصد پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام رساندیم و نگاه مثبت و ویژه دولت مردمی و عدالت‌محور سیزدهم در سال آتی نیز این است که این رشد را به ۸۵ درصد برسانیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خاتمه گفت: آینده بسیار خوبی در حوزه ورزش و نشاط جوانان خواهیم داشت و توجه دولت نسبت به جمعیت محوری و بهره گیری از جوانان در حوزه های مدیریتی از اولویت های مهم است که استان آذربایجان غربی در این زمینه هم جایگاه خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست