اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  شنوندگان عزیز! صدایی که هم اکنون می شنوید، «وضعیت سفید» است و این بدان معناست که حمله هوایی خاتمه یافته است و می توانید از پناهگاه های خود بیرون بیایید. البته در حال حاضر «شنونده عزیز» به یک طیف خاص اطلاع می شود. شاید بهتر باشد کمی ادبیاتش را تغییر دهیم.

کرد پرس- نماینده عزیز آرامشی که هم اکنون حس می کنید اعلام وضعیت سفید بوده و معنای آن این است که خطر آسیب پذیری خاتمه یافته و می توانید از لاک خود بیرون آمده و مجددا اقدامات  گذشته خود را از سر بگیرید.

معمولا آژیر سفید که به صورت ممتد کشیده می شد درمقابل آژیر منقطع و دلهره آور قرمز نواخته می شد که به دنبال آن صداهای غرش و بمباران های شهرها صورت می گرفت.

آری برخی نمایندگان مجلس در جریان نا آرامی های اخیر و در بدترین شرایطی که برای  مردم ایجاد شده است،  وظیفه نمایندگی  را رها کرده و به بهانه تهدیدات مجازی خود را از دسترس مردم و رسانه ها خارج کرده وسکوت را بر حضور میدانی ترجیح دادند. حتی در خصوص نامه ای که از سوی مجلس (به درست یا غلط) به صورت روش جاری در همه تحولات ملی  تهیه می گردد. جنجال برپا کرده و بعضا امضای خود را نیز انکار کردند.

 البته بعضا نیز در این وانفسای  اجتماعی کارهای واجب تر از شرایط موجود خود را  ترک نکردند مثلا نماینده ای درآن شرایط دشوار، وزیری را وادار کرد در عرض یک روز سه حکم یک اداره فرهنگی را صادر و ابطال نماید تا مدیر دلخواه نماینده مردمی! در کرسی مدیریت دستگاه اموزشی شهرستان جلوس نماید.

یا دیگری تلاش طاقت فرسایی را برای حذف یک رئیس واحد آموزشی صرف کرد  که با موفقیت همراه بود! برخی نیز بجای ایفای نقش نمایندگی در ایجاد آرامش، بر آتش تنش ها دمیدند و تصور کردند آرامش در نگاه جانبدارانه به وجود می آید حداقل می توانستند در اندازه یک معتمد بین مردم و حاکمیت ظاهر شوند درحالیکه در چنین شرایطی واسطه خیر شدن و مانع خشونت و  خونریزی  از هر فریضه ای واجب تر است ولو اینکه خسارات ظاهری هم متوجه شخص بشود.

برخی دیگر کسابت و تجارت خود را تعطیل نکرده و بخوبی دریافته اند که نان در بحران بیشر بدست می آید.  از آن گذشته در شرایط فعلی هم که آژیر سفید به صدا درآمده است برخی از نمایندگان عافیت طلب هنوزم هم ترجیح می دهند در پناهگاه هایشان بمانند نکند آژیر موقتی باشد.

نمایندگان مجلس در شرایط  بحرانی اخیر کشور می توانستند و باید به صورت جدی نقش آفرینی می کردند و همچون یک میانجی و معتمد دو طرفه مانع آسیب زایی بیشتر برای مردم و کشور می شدند اما متاسفانه برخی از این نمایندگان چنان مبهوت صندلی های سبز بهارستان شده اند که اگر ترس از ملامت نباشد شب ها هم آن را با خود به خانه می برند.

این شمایی از رفتارهای برخی از نمایندگان مجلس می باشد هر چند منکر عملکرد مثبت برخی دیگر از آنها نیستیم حال تصور کنید با این طیف نمایندگان چقدر می توان جامعه پیشرفته  را بوجود آورد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست