اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری ۷۶ مورد از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی استان قلع و قمع بنا شده است.

رسول جلیلی در  جلسه شورای حفاظت از بیت‌المال آذربایجان‌غربی که در محل دادگستری کل استان برگزار شد، با اشاره به اینکه حفظ اراضی از ارکان بسیار مهم در حفظ امنیت غذایی جامعه است، اظهار کرد: سلامت و امنیت غذایی انسان‌ها وابسته به کشت و به تبع آن حفظ اراضی زراعی است از این رو برای بقا و حیات بشر نیاز بوده و باید از این موهبت و سرمایه الهی مراقبت و محافظت شود.

وی افزود: تخریب و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ساخت و سازهای بی‌رویه، تصرفات غیرقانونی و زمین‌خواری موضوعاتی هستند که تامین امنیت غذایی مردم، سلامت جامعه و منابع پایه را در استان و کشور با تهدیدهای جدی مواجه کرده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ مورد پرونده تغییر کاربری غیرمجاز در راستای اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در سطح استان تشکیل و این مناطق شناسایی شده است که تعیین تکلیف و صدور رای و اجرای حکم برای این پرونده‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های قانونی برای بهره‌برداری اصولی از اراضی استان وجود دارد و این سازمان آماده همکاری با متقاضیانی است که از دستگاه‌های ذیربط برای فعالیت‌های قانونی خود مجوز دریافت کرده‌اند.

جلیلی با بیان اینکه باید با جدیت از فناوری‌های نوین در حوزه پیشگیری تخلفات در حوزه اراضی کشاورزی استفاده شود، گفت: هوشمندسازی فعالیت‌های سازمان در حوزه حفظ اراضی کشاورزی و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نقش بسیار مهمی در بازدارندگی از تخلفات در این حوزه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست