اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: دشمن در جدیدترین اقدام خود به دنبال ایجاد اختلاف‌های قومیتی و ایجاد ناآرامی در این استان مرزی است.

محمدمهدی شهریاری بعد از ظهر شنبه در آیین بهره‌برداری از سیلوی ۷۰ هزار تنی بوکان اظهار داشت: در این توطئه ردپای سرویس‌های بیگانه وجود دارد و مشخص شده که حتی سروری که با استفاده از آن نقشه‌های خود را پیش می‌برند نیز در خارج از کشور اداره می‌شود.

وی با تاکید بر حفظ وحدت برای دستیابی به پیشرفت و توسعه، افزود: مردم در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با دستان خالی اما با اتحاد و همدلی توانستند به پیروزی برسند و امروز نیز باید هوشیارانه و با تکیه بر وحدت، موجب پیشرفت کشور شوند.

استاندار آذربایجان غربی حفظ وحدت و همبستگی را سدی محکم در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: دشمنان و ایادی آنان امروز درصدد اختلاف‌افکنی در جامعه به ویژه میان اقوام هستند که با وحدت و همدلی می‌توان بر آن پیروز شد.

وی خاطر نشان کرد: اخیرا در بحث سرمایه‌گذاری پروژه میدان امام(ره) نیز اقدام به اختلاف‌افکنی کرده که این خود یکی از عوامل شکاف در استان است اما با وحدت تمامی مسئولان استانی، می‌توان این توطئه‌ها را خنثی کرد تا استان به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کند.

شهریاری در ادامه با تاکید بر اینکه باید در مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه بازنگری لازم انجام شود اظهار کرد: برخی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه راکد مانده که امید است از سوی دولت کمک اعتباری انجام شود تا این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی در ادامه تصریح کرد: امسال در شورای برنامه‌ریزی استان، ۶۵ میلیارد تومان بودجه برای شهرستان بوکان تصویب شده و علاوه بر آن، ۵۰ میلیارد تومان نیز از مصوبات سفر رئیس‌جمهور برای آبرسانی به بوکان اختصاص یافته بود که امسال این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و هفت میلیارد تومان برای بحث فاضلاب بوکان و ۱۵ میلیارد تومان نیز برای بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی اعتبار وجود دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۷۲ درصد روستاهای شهرستان بوکان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند و امید است با کلنگ‌زنی امروز، که برای ۱۵۶ روستا با اعتبار ۲۴۶ میلیارد تومان بود، این شاخص ارتقاء یابد.

وی اظهار داشت: در بحث گازرسانی نیز اتفاقات مطلوبی رخ داده و از ۱۷۴ روستا ۱۵۵ روستا برای گازرسانی قابلیت داشته و ۷۰ میلیارد تومان نیز برای گازرسانی شهرستان هزینه می‌شود.

شهریاری با اشاره به اینکه در سالیان گذشته آذربایجان‌غربی از ۳۶ درصد گازرسانی روستایی برخوردار بوده تصریح کرد: این رقم امروز به ۶۸ درصد رسیده که تا پایان سال آینده از متوسط کشوری بهتر می‌شود.

وی بیان کرد: در آب آشامیدنی نیز با اقدام انجام شده، وضعیت استان از متوسط کشوری بیشتر است و در برخورداری از تخت‌های بیمارستانی به متوسط کشوری رسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در موضوع سرمایه‌گذاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های مختلف استان احصاء شده و به سرمایه‌گذاران راهنمایی لازم انجام می‌شود که هر کجا خواهان سرمایه‌گذاری باشند انجام دهند و مشکلات زیرساختی در شهرک‌های صنعتی نیز برطرف می‌شود.

شهریاری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال صادرات استان به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد، افزود: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آذربایجان‌غربی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست