اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به موضوع فرا رسیدن هفته وحدت اشاره کرد اظهار داشت: نام‌گذاری چنین ایامی از سال از سوی امام خمینی (ره) در سال‌های نخست انقلاب نشان‌دهنده اهمیت موضوع وحدت مذاهب اسلامی در حکومت جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: اصولاً در هفته وحدت باید به دنبال یافتن نقاط بیشتری از اتحاد و همبستگی در میان مذاهب اسلامی بود و در این میان برخی اگر با تکیه بر اعتقادات قومیت‌ها به دنبال تفرقه‌افکنی باشند کارشان خطا و خیانت به آموزه‌های اسلامی است که باید از آن پرهیز کرد.

امام جمعه ارومیه گفت: وحدت به معنی تمرکز بر روی اشتراکات مذهبی است و بدان معنی نیست که پیروان مذاهب اسلامی از اعتقادات خود دور شوند بلکه باید اشتراکات مذاهب مورد تقویت قرار گیرد و در این میان علما، نخبگان و عناصر اثرگذار جامعه از نقش بسیار مهمی برخوردارند.

قریشی اظهار داشت: برجسته‌سازی قومیت و مذهب بر اصل وحدت خود یک خیانت به شمار می‌آید و در جمهوری اسلامی تمام قومیت‌ها در هر جای کشور از حقوق یکسانی برخوردارند چرا که آموزه‌های دین مبین اسلام نیز بر همین مهم تأکید دارد.

وی ادامه داد : دامن زدن به موضوعات قومیتی و مذهبی خیانت و شادکردن دشمنان است و متاسفانه برخی ها با توسل به موضوعات قومیتی و مذهبی دنبال تفرقه‌افکنی  هستند و این امر عین خیانت به اسلام است

امام جمعه ارومیه موضوع لجام‌گسیختگی در مدیریت بازار سیب به‌ویژه سیب زیردرختی در آذربایجان غربی را مورد توجه قرار داد و از مسئولان خواست طبق تاکید چندی پیش مقام معظم رهبری به حل اساسی این مشکل بپردازند تا کشاورزان بیش از این خسارت نبینند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با مهم ارزیابی کردن آمادگی مسئولان استان در آماده‌سازی مصوبات گره گشا از مشکلات مردم در سفر آتی رئیس‌جمهور به این منطقه افزود: لازم است در این سفر برای مشکلات اساسی استان به‌ویژه همین موضوع سیب به عنوان یکی از محصولات کشاورزی مهم چاره‌اندیشی شود.

وی با توصیه مسئولان به رعایت انصاف و عدالت در امور مردم گفت: عمل به وعده‌ها در کنار پرهیز از بزرگنمایی مشکلات و دوری گزیدن از تخریب یکدیگر موضوعاتی است که باید از سوی مسئولان در سطوح مختلف رعایت شود تا اعتماد عمومی در جامعه حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست