اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل امور زندانها و اقدامات تامینی آذربایجان غربی از برگزاری ۲۴ جشن گلریزان در طول ماه مبارک رمضان در استان با هدف آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد خبر داد.

حمزه بروجنی با بیان اینکه در آذربایجان غربی ۶۴۲ زندانی جرایم غیرعمد وجود داشت که این تعداد با حمایت خیرین و تلاش‌های ستاد دیه به ۵۰۳ نفر رسیده است افزود: امسال ۲۴ جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان با جرایم غیرعمد در استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز با برگزاری بیش از ۲۴ جشن گلریزان، حمایت خیرین و فعالیت‌های ستاد دیه ۳۷۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد با محکومیت ۳۳۲ میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد شدند افزود: از زمان تشکیل ستاد دیه در استان تاکنون بیش از پنج هزار زندانی با جرایم غیرعمد از زندان آزاد شده اند.

بروجنی با بیان اینکه مهریه بیشترین سهم را در بین زندانیان جرایم غیرعمد استان دارد اظهارداشت: امیدواریم با فرهنگ سازی و اصلاح قوانین مربوط به مهریه و ازدواج شاهد کاهش تعداد زندانیان در این بخش باشیم.

مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تأمینی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جشن‌های گلریزان امسال در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود افزود: یکی از اولویت‌های مهم زندان‌ها و مراکز اصلاحی و تربیتی استان کاهش جمعیت کیفری است، حبس برای افرادی که ناتوان از پرداخت مهریه هستند موجب آسیب‌های اجتماعی و تزلزل بنیان خانواده‌ها می‌شود.

بروجنی خواستارهمکاری و همراهی رسانه‌های استان در جهت فرهنگ سازی گذشت و نیز کمک به زندانیان جرایم غیرعمد در استان اظهارداشت: ماه رمضان فرصت ارزشمندی برای اخذ گذشت از شکات، کمک خیرین و مردم به همراه مسئولان در راستای برگزاری جشن‌های گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست