اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  بیمارستان ۲۹۵ تختخوابی “آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی” شهر خوی پنجشنبه در قالب پویش “ره سلامت” با دستور ویدئوکنفرانسی حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور افتتاح شد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در این آیین که محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی ، حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی  و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند، با ابراز خرسندی از افتتاح این بیمارستان گفت: بسیار خوشحال هستیم که با بهره برداری از این مرکز درمانی، زمینه خدمت رسانی بیشتر به مردم شهر خوی فراهم می شود.

حجت الاسلام حسن روحانی افزود: مردم شهرستان خوی، میزبان نخستین سفر مردمی دولت دوازدهم بودند و خاطرات این سفر و میزبانی خوب مردم این شهرستان همواره در ذهن ها باقی خواهد ماند.

او از نامگذاری این بیمارستان به نام یکی از بزرگترین مراجع تقلید ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: آیت الله خویی، شاگردان بسیاری را در حوزه های نجف و قم تربیت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص بهره برداری از بیمارستان آیت الله خویی خوی گفت: این بیمارستان که احداث آن از سال ۱۳۷۰ آغاز شده و در سال ۱۳۷۹ متوقف شده بود، دوباره از سال ۱۳۹۳ در ۳۵ هزار مترمربع احداث آن از سر گرفته شد.

دکتر جواد آقازاده افزود: احداث این بیمارستان سال گذشته با ۷۵۰ نفر اشتغالزایی به پایان رسید و در مدار خدمت رسانی به بیماران کرونایی شمال آذربایجان غربی قرار گرفت.

او اضافه کرد: در این بیمارستان ۲۹۵ تخت خوابی، هشت بخش بستری از جمله داخلی، تروما و زنان، بخش های آی سی یو، سی سی یو، هشت اتاق عمل و اورژانس آماده خدمت رسانی به مردم شمال آذربایجان غربی است.

آقازاده بیان کرد: در این بیمارستان، ۲۸ تخت اورژانس نیز تجهیز شده تا اقدامات اورژانسی برای بیماران در آن انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به هزینه یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی برای احداث این بیمارستان گفت: از این میزان، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز هزینه شده است.

به گزارش کردپرس، بیمارستان آیت‌الله خویی با طرح اولیه ۲۲۰ تخت خواب، در سال ۱۳۷۲ و باهمت خیرین کلنگ زده شد اما عملیات اجرایی آن سال ها به تاخیر افتاد و در این سال ها از مناسبتی به مناسب دیگر برای افتتاح پاسکاری می شد.

با شیوع کرونا و وضعیت قرمز شهرستان خوی، بیمارستان آیت الله خویی نیز مورد استفاده قرار گرفت که این موضوع از سوی عادل نجف‌زاده نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی به دلیل استفاده از بیمارستانی ناقص و تکمیل‌نشده مورد انتقاد قرار گرفت.

به گفته نجف زاده؛ علل اصلی شیوع گسترده بیماری کرونا در این شهرستان ضعف در مدیریت بیماری و نیز کمبود تجهیزات و امکانات اولیه در بیمارستان‌های جدید‌الاحداث به‌ویژه آیت‌الله خویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست