اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  بیمارستان دوم تکاب بعد از سال ها انتظار با پیشرفت ۹۷ درصدی، همچنان معلق مانده بود تا اینکه امروز معاون وزیر راه و شهر سازی از تحویل این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خبر داد.

اواخر دی ماه سال جاری، استاندار آذربایجان غربی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی خواستار تشکیل کمیسیون تحویل موقت بیمارستان جدید تکاب شده بود.

بیمارستانی که با گذشت ۱۳ سال از کلنگ زنی، هنوز افتتاح نشده و این پروژه درمانی علیرغم ٩٧ درصد پیشرفت فیزیکی همچنان در گیر و دار تکمیل شدن و افتتاح است.

امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرکل راه و شهرسازی استان عملیات تحویل موقت بیمارستان تازه ساخت تکاب کلید خورد.

 دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان  در این بازدید گفت: حدود ۱۵ سال است که مردم نجیب شهرستان تکاب چشم انتظار چنین لحظه ای بوده اند که امروز این محل بصورت موقت تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد تا بعد از تکمیل نواقصات احتمالی و نصب تجهیزات ، مورد بهره برداری قرار گیرد.

او ادامه داد: تجهیزات بیمارستان تکاب آماده بوده که بخشی از آن ارسال شده و بخش دیگر در ارومیه می باشد و بزودی ارسال خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: بزودی نصب تجهیزات آغاز خواهد شد که تجهیزات رادیولوژی ، اتاق عمل و آی سی یو را شامل می شود

نبیان معاون وزیر راه و شهر سازی نیز در آئین تحویل بیمارستان جدید تکاب به شبکه بهداشت گفت: در ایام الله دهه فجر بیمارستان ۹۰ تختخوابی شهرستان تحویل شبکه بهداشت می شود تا با تجهیز در خدمت مردم قرار گیرد

او افزود: تجهیزات پنجگانه بیمارستان قبلاً نصب شده و مابقی تجهیزات هم بزودی نصب خواهد شد.

به گزارش کردپرس، ساخت این پروژه درمانی ، مصوب دولت نهم با وجود معارض برای زمین، نوع مالکیت و نحوه تملک زمین محل احداث، عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و… بیش از یک دهه به درازا کشیده از سال ها پیش وعده ها پشت سر هم از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت این بیمارستان ۹۰ تخت و خوابی همچنان ردیف می شدند.

استاندار آذربایجان غربی ۲۷ دی ماه، در دیدار با وزیر راه و شهرسازی، تسریع در اتمام بیمارستان تکاب را خواستار شده و گفته بود: علیرغم وعده هایی که به مردم تکاب داده ایم اما متاسفانه تاکنون این پروژه به طور کامل به اتمام نرسیده و ضروری است هر چه سریعتر با تشکیل کمیسیون تحویل موقت نسبت به تجهیز و نصب ملزومات مورد نیاز اقدام شود تا بیش از این شرمنده مردم تکاب نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست