اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از تصویب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری استان در سفر رئیس‌جمهور خبر داد.

جلیل جباری اظهار کرد: این میزان اعتبار برای ۹ پروژه عمرانی استان اختصاص می‌باید که از این تعداد ۷ مورد مربوط به پروژه‌های میراث‌فرهنگی، یک مورد پروژه‌های عمرانی و یک مورد نیز مربوط به پروژه‌های صنایع‌دستی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: سامان‌دهی و احیای مسجد جامع ارومیه، تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب و مجموعه جهانی قره‌کلیسا چالدران، ادامه و تکمیل احداث مجموعه یادمان شمش تبریزی خوی، ادامه و تکمیل موزه منطقه‌ای آذربایجان در سایت آزاد شده لشکر ۶۴ ارومیه و تکمیل سایت‌موزه جنگ چالدران از جمله این پروژه‌ها هستند.

او ساخت موزه صلح سردشت، اجرای زیرساخت‌های گردشگری در مناطق نمونه گردشگری استان، سامان‌دهی و مرمت بازارهای تاریخی ارومیه و خوی و ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی با محوریت آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در سطح استان را از جمله دیگر پروژ‌های عمرانی برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست