اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : نماینده مردم مهاباد در مجلس با اشاره به طرح تدوین شده برای استخدام معلمان خرید خدماتی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، پیش دبستانی و دوره دیدگان دانشگاه فرهنگیان، گفت: در این طرح، معلمان با آزمون داخلی جذب آموزش و پرورش می‌شوند و طرح مذکور در حال حاضر به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش ارجاع شده است.

جلال محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به طرح تدوین شده در خصوص استخدام معلمان غیررسمی آموزش و پرورش، گفت: این طرح شامل ۴ گروه خرید خدماتی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، پیش دبستانی و دوره دیدگان دانشگاه فرهنگیان می شود که از سال ۱۳۹۱ تا اول مهرماه ۱۳۹۹ در آموزش و پرورش فعالیت داشتند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس یازدهم با بیان اینکه جامعه مخاطب این طرح مشمول ۸۰ هزار معلم می شود، افزود: بر اساس طرح تدوین شده که این معلمان طی دو تا سه سال باید جذب آموزش و پرورش شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این طرح در صحن مجلس اعلام وصول شده است، ادامه داد: در این طرح به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شده تا با سایر طرح های ساماندهی در این کمیته ادغام شود.

محمودزاده اضافه کرد: قرار است این طرح در هفته جاری در کمیته آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد و در حال حاضر ۵ طرح دیگر نیز به منظور ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش در کمیته آموزش و پرورش مطرح است که این طرح با سایر طرح ها متفاوت است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم  تصریح کرد: اختلاف بارزی که این طرح با سایر طرح ها دارد این است که آزمون استخدامی به صورت داخلی و تنها برای نیروهایی است که در آموزش و پرورش سابقه تدریس داشته اند انجام می شود اما در سایر طرح ها آزمون به صورت آزاد و برای فارغ التحصیلان تمامی دانشگاه ها برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: بر همین اساس لازم نیست معلمان برای شرکت در این آزمون سوابق پیوسته بیمه ای داشته باشند و کافی است با ارائه مدارک تدریس خود مشمول آزمون استخدامی آموزش و پرورش شوند.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: یکی از مشکلاتی که همواره معلمان غیررسمی نسبت به آن معترض بودند، نداشتن مدارک لازم بیمه‌ای و سوابق کار در آموزش و پرورش است که این موضوع به خوبی در این طرح دیده شده تا هرکس سوابق خدمت دارد بتواند در آزمون داخلی پیش بینی شده شرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست