اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از دستگیری ۶۷ متخلف شکار و صید در استان توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از ابتدای پاییز سالجاری تاکنون خبر داد.

سعید شهند در این باره گفت : از متخلفین ۴۵ اسلحه ، ۳ دستگاه موتور برق و بیش از ۳ هزار متر تور صیادی به همراه سایر ادوات شکار کشف و ضبط شده و با تنظیم صورتجلسه تخلف به مرجع قضایی معرفی شده اند.

او افزود: اقدامات مختلفی به غیر از گشت و کنترل و اقدامات سلبی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست به منظور پیشگیری و جلوگیری از تخلفات زیست محیطی مانند شکار و صید انجام شده است که از جمله آنها نصب تابلو های هشداری در مناطق تحت مدیریت مانند پارک ملی دریاچه ارومیه و ۷ کیلومتری نوار مرزی ، برگزاری کارگاه های آموزشی برای جوامع محلی و روستاییان و برگزاری کلاس های آموزشی یک ساعت با محیط بان در مدارس سراسر استان است.

شهند با بیان اینکه در سالجاری هیچ گونه مجوزی برای شکار پرندگان یا حیات وحش از سوی سازمان حفاظت محیط زیست  صادر نشده  است، عنوان کرد  : مامورین یگان حفاظت محیط زیست  طی گشت های مستمر و شبانه روزی ، مناطق و زیستگاه های طبیعی استان را پایش می کنند و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست در پایان از مردم با فرهنگ استان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده تخلفات زیست‌محیطی و شکار و صید موضوع را از طریق  سامانه تلفنی سراسری و شبانه روزی  ۱۵۴۰  اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست