اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ظهور سویه جدید کرونا گفت: مدرسه هایی که شروع بکار کرده اند فرایند بیماریابی، قرنطینه و درمان مبتلایان را باید حتما رعایت کنند.

دکتر محمد امین ولیزاد در یک گفت و گوی رادیویی اظهار کرد: سویه جدید کرونا که به یونانی مو گفته می شود و در اروپا اُمیکرون خوانده شد، پنجمین سویه کروناست که در پنج آذر مصادف با ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ در آفریقای جنوبی گزارش شده  است که نام علمی آن B1.1.529 است.

او افزود: طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) این سویه نگران کننده است چون با علایمی چون خستگی زیاد، درد بدن، بدون تب و سرفه ظاهر می شود و شناسایی و تشخیص این سویه همچون سویه های قبلی بر اساس تست های آزمایشگاهی PCR است.

دکتر ولیزاده گفت: هم اکنون این سویه در ۱۲ کشور شامل کشورهای آفریقای جنوبی، هنگ هونگ و کشورهای اروپایی از جمله دانمارک، آلمان و انگلیس وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مطبوع و ادامه واکسیناسیون گفت: بدون ورود سویه جدید هم جهت مقابله با سویه های قبلی این اقدامات مراقبتی باید انجام بشود.

او در خصوص مدرسه هایی که شروع بکار کرده اند بر ضرورت بیماریابی اشاره کرد و گفت: فرایند قرنطینه و درمان این مبتلایان باید به سرعت انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به گفته مشاور وزیر بهداشت آفریقانی جنوبی در خصوص موثر بودن واکسنهای تزریق شده بر ویروس جدید نیز گفت: واکسنهای کرونای تزریق شده بر ویروس جدید موثر بوده منتهی خطر ابتلای مجدد برای مبتلایان قبلی وجود دارد وی گفت در این راستا توسعه واکسیناسیون برای کودکان بالای پنج سال و تزریق دز سوم برای گروه های هدف باید انجام گیرد.

او در پایان تاکید کرد: با اعمال محدودیت ها توسط مسئولین و رعایت پروتکل ها توسط مردم عزیز بیماری قابل کنترل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست