اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از برنامه ریزی برای افزایش واحدهای بوم‌گردی استان به ۱۰۰ واحد خبرداد.

مرتضی صفری در این زمینه با بیان اینکه تعداد واحدهای بوم‌گردی استان با برنامه ریزی مناسب و جذب سرمایه گذار از ۳۲ باب به ۱۰۰ باب در مدت یک سال می‌رسد، افزود: انجام سفرهای ارزان‌قیمت مورد تاکید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوده و واحدهای بوم‌گردی به دلیل به‌صرفه بودن هزینه‌ها یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای اقامت است.

وی ادامه داد: باید با نگاه علمی وحرفه‌ای همراه با تعهد، بهره‌وری اداره‌کل را افزایش داد و ایجاد تعامل با دستگاه‌ها و نهادها یکی دیگر از اولویت‌های رؤسای شهرستان‌ها است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: با برگزاری جلسات مستمر با شهرداری و شورای شهر ارومیه، سازمان منطقه آزاد ماکو، شهرداری و شورای شهر خوی، شهرداری و شورای شهر مهاباد به توافقات خوبی برای همکاری‌های مشترک رسیده‌ایم.

صفری با بیان اینکه بسیاری از محوطه‌های ثبت ملی استان تعیین حریم نشده است، ادامه داد: در بازه زمانی ۲ ساله باید بتوانیم تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان را تعیین حریم کرده و تابلوهای میراث‌فرهنگی را در این مکان‌ها نصب کرد که البته برای این امر مهم نیاز به جذب اعتبارات مناسب از منابع ملی و استانی است.

وی گفت: برنامه‌ریزی مناسب و خلاقانه‌ای برای ایام نوروز انجام شود چرا که امسال ایام نوروز متقارن با ایام ماه مبارک رمضان بوده و برنامه‌ریزی مناسب این روزها را می‌طلبد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: ایجاد خوشه در حوزه صنایع‌دستی باید ایجاد شود و تعداد رشته‌های صنایع‌دستی در این طرح در فاز اول پنج رشته در نظر گرفته شده است.

صفری تصریح کرد: پس از انجام خوشه‌بندی آموزش و ترویج این رشته‌ها، بازاریابی و تشکیل تعاونی‌های صنایع‌دستی در دستور کار خواهد گرفت و به نظر می‌رسد با اجرای این طرح دو مشکل عدم وجود بازار و حاشیه سود پایین حوزه صنایع‌دستی رفع خواهد شد.

وی تشکیل و تقویت انجمن‌های میراث‌فرهنگی در تمام شهرستان‌ها و روستاهای استان، پیگیری مصوبات سفر استاندار به شهرستان‌ها، تهیه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای مناسب، توجه ویژه به استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و را از جمله دیگر اولویت‌های پیگیری رؤسای ادارات شهرستان‌ها برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست