اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی که طی حدود کمتر از یکسال حضورش در این استان سیاست های دولت تدبیر و امید را با حساسیت بالا دنبال کرده، اینبار وعده دولت در ارتباط با تحقق سهم ۳۰ درصدی بانوان در عرصه های مدیریتی را مورد توجه قرار داده است تا دوران طلایی بانوان رقم بخورد.

 به نقل از معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، سیاست ابلاغی دولت افزایش حضور زنان در مدیریت‌هاست و تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد از این پست‌ها در اختیار زنان باشد؛ سیاستی که استاندار آذربایجان غربی طلایه دار آن در سطح کشور به شمار می رود.
محمدمهدی شهریاری طی روزهای اخیر به تمام فرمانداران آذربایجان غربی دستور داده است تا بر اساس شایسته سالاری یکی از معاونان خود را از میان بانوان انتخاب کنند و همین خبر موجی از امید را در بین بانوان استان به راه انداخته است.
برخی از بانوان معتقدند که مسوولان سایر دستگاه های دولتی نیز نباید در این مسیر استاندار آذربایجان غربی را تنها بگذارند و برخی از مقاومت های بیهوده برای تحقق سهم حداقل ۳۰ درصدی بانوان در عرصه های مدیریتی را کنار بگذارند.
محمدمهدی شهریاری’ طی روزهای اخیر و در جمع مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری های کشور از معرفی زنان در پست های مختلف مدیریتی استان بر اساس وعده های رییس جمهوری خبر داد و گفت: کاری که در حوزه بانوان و برای ارتقای جایگاه اجتماعی آنان در سطح این استان آغاز شده در کمتر استانی اتفاق افتاده است.
نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی همچنین از پیشنهاد دادن چهار نفر از بانوان به عنوان مدیرکل دستگاه های اجرایی این استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا وزرا نیز همگام با رییس جمهوری به حضور فعال بانوان در عرصه های مدیریتی معتقد باشند.
استاندار آذربایجان غربی با اظهار امیدواری نسبت به پررنگ تر شدن جایگاه بانوان در جامعه با تکیه بر سیاست های دولت تدبیر و امید، افزود: فارغ از مباحث جنسیتی معتقد به شایسته سالاری هستیم
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در آذربایجان غربی نیز با ابراز خرسندی از این دستور استاندار آذربایجان غربی گفت: وی عزم جدی برای تحقق شعار رییس جمهوری در مورد مطالبه های بانوان دارد.
فرانک فاریابی’ با تاکید بر شاسایی و بکارگیری بانوان توانمند استان، افزود: برخی ها دارا بودن سابقه مدیریتی برای حضور بانوان در این عرصه را از الزامات می دانند؛ باید از این عزیزان سوال کرد که وقتی فرصتی برای حضور بانوان در عرصه های مدیریتی داده نشده، چگونه انتظار دارا بودن سابقه مدیریتی از بانوان را باید داشت؟ آیا این رویکرد گزینشی در تمامی اشخاص رعایت می شود؟
سرپرست فرمانداری ارومیه نیز با اشاره به دستور اخیر استاندار آذربایجان غربی در خصوص افزایش سهم بانوان در عرصه های مدیریتی، بیان کرد: پس از این دستور ‘زهرا روحی’ به عنوان معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ارومیه منصوب شد.
علیرضا ملامحمدزاده با بیان اینکه نادیده گرفتن استعدادهای بانوان باعث دور شدن جامعه از ظرفیتهای خلاقانه و تعاملات اثربخش میشود، گفت: تعیین سهم دقیق و مناسب زنان میتواند تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب را سرعت ببخشد و توسعهای برابر و متوازن را برای جامعه ایران به ارمغان بیاورد.
وی میزان مشارکت زنان در حوزه مدیریت را یکی از مهمترین شاخصهای توسعه انسانی دانست و بیان کرد: با توجه به فضای عمومی اشتغال در کشور و محدودیت‌های جذب زنان در حوزههای مدیریت، عبور زنان از موانع و مشکلات نیازمند حمایت‌ مسوولان ارشد سازمانها و ارگانهاست.
سرپرست فرمانداری ارومیه با اعلام اینکه بانوان آذربایجان غربی توانمند و شایستگی حضور در عرصه های مدیریتی را دارا هستند، افزود: برای حضور بانوان در عرصه های مدیریتی باید اعتمادسازی شود.
به گزارش ایرنا یکی از مهمترین سیاست های دولت دوازدهم، انتصاب بانوان با رویکرد شایسته سالاری بوده و بر همین اساس تحقق سهم ۳۰ درصدی بانوان از پست های مدیریتی کشور تا پایان دولت دوازدهم از سوی مسوولان مورد تاکید قرار گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست