اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس اتحادیه تولید کنندگان پوشاک و خیاطان ارومیه گفت: بازار تاناکورا ۹۰درصد بازار تولیدی های پوشاک ارومیه را فلج کرده است.

داوود پور علی در گفت و گو با ایسنا افزود: فروش لباس دست دوم و خارجی در بازار تاناکورای ارومیه  باعث کاهش فروش تولیدی ها و فلجی ۹۰ درصد تولید کنندگان پوشاک ارومیه شده است.

پور علی با اشاره به اینکه تاکنون جلسات و شکایات زیادی در خصوص برخورد با فروش البسه دست دوم وخارجی در تاناکورا به مراجع مربوطه صورت گرفته است، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون ترتیب اثری داده نشده و اگر برخوردی صورت نگیرد ضربه بزرگی به بازار داخلی وارد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ۵۹۰ نفر در واحدهای تولیدی پوشاک به صورت تک دوز و تولیدی  مجوز دار در ارومیه  فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: بیشتر تک دوزها و ۲۰ درصد تولیدی های ارومیه ازپارچه و یراق الات تولید داخلی استفاده می کنند که اگر فرهنگ خرید محصولات  داخلی جا بیفتد این میزان افزایش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان پوشاک وخیاطان ارومیه با تاکید بر اینکه از لحاظ تخصصی کیفیت تولید و دوخت واحدهای  تولیدی در ارومیه بهتر از کشورهای ترکیه و چین است، خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی پتانسیل رقابت با تولیدی های کشورهای همسایه را دارد ولی سیاست گذاری و سوء مدیریت در صنعت پوشاک در سال های اخیر صنعت تولید پوشاک را تضعیف کرده است.

پور علی با تاکید بر اینکه تولیدی های داخلی توان رقابت با تولیدی های ترک از لحاظ کیفیت دوخت  را دارند، اظهار کرد: متاسفانه فرهنگ خرید از تولیدات داخلی بسیار ضعیف است و فروشندگان که ویترین بازار هستند باید تولیدات داخلی را تبلیغ کنند که متاسفانه کمتر این کار را انجام می دهند.

وی در خصوص همکاری شرکت و دستگاه های دولتی و غیر دولتی با تولید کنندگان پوشاک ارومیه نیز یادآورشد: ادارات دولتی و دستگاه ها باید برای رونق تولید داخلی تلاش کنند ولی متاسفانه برخی از این دستگاه ها و سازمان ها با تولیدی های غیر مجاز عقد قرار بسته و از محصولات داخلی  استفاده نمی کنند.

پور علی در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی ارومیه نیز افزود: تحریم ها،گرانی مواد اولیه از جمله پارچه ، دکمه و کمبود ماشین آلات بروز تولیدی و عدم فرهنگ سازی برای استفاده از پوشاک داخلی از جمله این مشکلات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست