اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت از برگزاری دهمین جشنواره سراسری موسیقی «بیت و حیران»، با حضور هنرمندان چندین استان‌ در اردیبهشت امسال خبر داد.

 حسن حسن زاده در یک نشست خبری اظهار کرد: دهمین جشنواره سراسری موسیقی بیت و حیران روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

او افزود: پیش بینی می شود هنرمندانی از بیش از ۱۰ استان کشور در این جشنواره حضور داشته باشند و سعی داریم حضور، رنگ و جلوه جشنواره امسال از سال‌های قبل برجسته تر باشد به همین سبب کمیته‌های تخصصی برای برپایی این جشنواره تشکیل شده است.

حسن زاده گفت: این جشنواره با هدف تقویت، بسط و گسترش فرهنگ غنی موسیقی بومی و فولکلور نواحی مختلف ایران و توجه به ارتقای تدریجی و هرچه بهتر سطح هنر بیت و حیران و موسیقی کردی و جلوگیری از فراموشی و نابودی هنرهای اصیل ملی برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی بیت و حیران سردشت در سال ۱۳۹۷ به عنوان اولین اثر معنوی و ناملموس حوزه فرهنگ و ارشاد در سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور به ثبت ملی رسید.

نخستین جشنواره بیت و حیران سردشت در منطقه غرب کشور، اسفند سال ۱۳۸۵ برگزار شد و تاکنون ۹ دوره جشنواره ملی موسیقی بیت و حیران در این شهرستان برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست