اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  رییس جمهور گفت: بازارچه‌های مرزی به عنوان یکی از نقاط قوت استان‌های مرزی به شمار می روند و در این راستا باید در آذربایجان غربی و به ویژه شهرستان‌هایی چون مهاباد، از ظرفیت بازارچه‌های مرزی به شکلی قانونمند استفاده شود.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، پیش از ظهر جمعه در جمع مردم مهاباد در تالار وحدت این شهرستان حاضر شد و با تاکید بر اینکه توجه به معیشت مردم مساله اصلی و محوری دولت محسوب می‌شود، گفت: دولت برای بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت خانواده‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

او با بیان اینکه مساله بیکاری مردم ما را رنج می‌دهد، افزود: آذربایجان غربی از استان‌های مهم و با پتانسیل بالا در کشور است که به دلیل داشتن مرزهای مشترک با کشورهای خارجی می‌تواند در امر اقتصاد و حوزه صادرات بسیار حائز اهمیت باشد.

آیت الله رئیسی از بازارچه‌های مرزی به عنوان یکی از نقاط قوت استان‌های مرزی نام برد و گفت: این بازارچه‌ها یک فرصت محسوب می‌شوند و نباید به آن به عنوان یک تهدید نگاه کرد، بلکه مرز فرصتی برای تبادل اقتصادی و تجاری است و فعال کردن بازارچه‌های مرزی به ویژه در شهرستان مهاباد و استفاده از ظرفیت‌های مرزی باید انجام بگیرد.

او با بیان اینکه از مساعدت تک تک شما عزیزان و خانواده‌های ایرانی در همکاری و مشارکت از بابت حل مشکلات اقتصادی تشکر می‌کنیم، افزود: دولت ظرفیت‌های استان را فعال خواهد کرد و رفع بیکاری و ایجاد اشتغال از برنامه‌های محوری و اساسی ما خواهد بود.

رئیسی  با بیان اینکه سفر به مهاباد یکی از اولویت‌های من بود و اولین سخنرانی‌ام در استان آذربایجان غربی را در مهاباد انجام دادم، تصریح کرد: مسئله تولید در شهرستان مهاباد و استان مورد توجه خواهد بود، همچنین تولید علم پایه، زمینه کار و اشتغال فارغ التحصیلان، بومی گزینی در استان به عنوان اولویت‌های دولت در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس جمهور گفت: این یک واقعیت است که همه پروژه‌های نیمه تمام را در یک سفر نمی‌توان تمام کرد اما امیدواریم با اولویت سنجی این پروژه‌ها که جزو نیازها و مطالبات مردم هستند بتوانیم آنها را به پایان برسانیم.

حجت الاسلام رئیسی، در ادامه انسجام و وحدت در بین امت اسلامی را از مسائلی دانست که باید آن را پاس داشت و گفت: همواره باید تلاش کرد وحدت انسجام ملی را حفظ کنیم زیرا زمینه خوبی برای توسعه و پیشرفت است و کشور ما نیازمند توسعه است.

او با اشاره به اینکه جوانان منطقه بدانند که اختلاف همه چیز را از ما خواهد گرفت، گفت: اساس وحدت ما بر پایه قرآن، نبی مکرم و باورهای است که داریم و باید خود را مسئول بدانیم.

رییس جمهور همچنین با اشاره به تلاش ها در راستای کنترل و پیشگیری بیماری کرونا اظهار کرد: رقم فوتی‌های کرونا در کشور از ۷۰۰ به ۷ نفر تقلیل یافته و این نتیجه تلاش دولت و مردم برای فایق آمدن بر این بیماری و کنترل این همه گیری بوده است.

رییس جمهور و هیات همراه صبح امروز، جمعه در قالب سفرهای استانی دولت سیزدهم به آذربایجان غربی سفر کرده است و اولین سخنرانی مردمی خود را در مهاباد انجام داد.

این سفر، چهارمین سفر استانی رئیسی در سال ۱۴۰۱ و بیست و یکمین سفر وی در ۹ ماه گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست