اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

استاندار آذربایجان غربی مرزها را یکی از پیشران های توسعه استان معرفی کرده و یادآور شد: 25 درصد پایانه مرزی کشور در آذربایجان غربی بوده و در کنار 24 ساعته کردن پایانه های مرزی، برنامه توسعه پایانه های مرزی استان را در دستور کار داریم.

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: رویکرد دولت سیزدهم توزیع متوازن امکانات و رعایت عدالت در تامین زیرساخت های توسعه ای در سطح کشور است.

محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با صنوف حمل و نقل جاده ای و راهداران استان با اشاره به گستردگی آذربایجان غربی و تعداد بالای روستاها، افزود: جبران عقب ماندگی های چند دهه ای استان در حوزه راه های مواصلاتی و حمل و نقل، امروز به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم آذربایجان غربی مطرح است.

وی همچنین از احصاء عقب افتادگی های مناطق مختلف استان خبر داده و خاطرنشان کرد: نقشه راه توسعه مسیرهای مواصلاتی آذربایجان غربی براساس اولویت ها، نیازهای منطقه و مطالبات مردم مشخص شده است.

استاندار آذربایجان غربی به ضرورت تحرک و شتاب بخشیدن به اقدامات حوزه راهداری استان نیز اشاره کرده و افزود: با جذب منابع ملی و سفر ریاست جمهوری، شاهد توسعه راه های مواصلاتی ۱۵۳ روستا به طول ۳۰۳ کیلومتر در سال گذشته و ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری خواهیم بود.

معتمدیان همچنین مرزها را یکی از پیشران های توسعه استان معرفی کرده و یادآور شد: ۲۵ درصد پایانه مرزی کشور در آذربایجان غربی بوده و در کنار ۲۴ ساعته کردن پایانه های مرزی، برنامه توسعه پایانه های مرزی استان را در دستور کار داریم.

وی در ادامه هرگونه توقف کامیون ها و خودروها در مرزهای استان را قابل قبول ندانسته و افزود: مرزها محل عبور بوده و دستگاه های متولی استان با هماهنگی بیش از پیش، روانسازی و تسریع تردد از مرزهای آذربایجان غربی را در دستور کار داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی به توسعه زیرساخت های پایانه های مرزی استان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: افزایش یک میلیارد دلاری صادرات از مرز تمرچین و برنامه ریزی برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرو، گوشه ای از تلاش ها برای توسعه زیرساخت های پایانه های مرزی آذربایجان غربی می باشد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه پویا بودن حمل و نقل بیانگر توسعه است، افزود: تقویت و تعریض راه های مواصلاتی منتهی به مرزهای استان، به توسعه حمل و نقل و تجارت بین الملل آذربایجان غربی منجر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای بازگشایی مرزهای بین المللی کوزه رش و کیله، اضافه کرد: توسعه و تجهیز پایانه های مرزی تمرچین، بازرگان و رازی در راستای گسترش صادرات و واردات مستقیم از این مرزها، در دستور کار قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی به توافق با کشورهای منطقه برای رونق حمل و نقل ترکیبی نیز اشاره کرده و افزود: هماهنگی لازم با کشورهای منطقه برای استفاده بهینه از ظرفیت های بی نظیر آذربایجان غربی در حوزه مرزها انجام شده است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر داشتن ارتباط نزدیک با تشکل های صنفی حوزه حمل و نقل، گفت: حمل و نقل یکی از پیشران های اصلی توسعه آذربایجان غربی بوده و با تجهیز راهدارخانه ها و حمایت از نیروی انسانی حوزه راهداری، می توان مسیر ترانزیت استان را هموار ساخت.

وی در پایان، تقویت ناوگان حمل و نقل استان را ضروری دانسته و افزود: از ظرفیت های مختلف ملی و استانی، برای بروزرسانی ناوگان حمل و نقل آذربایجان غربی استفاده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست