اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مالکان چشم به راه، مساکن مهر افتتاح نشده آذربایجان غربی تا کنون چندین بار وعده جشن اختتام این پروژه را شنیده اند. اما دیگر این وعده زیادی به درازا کشیده شده و دیگر شایسته برگزاری جشن نیست!

طرح مسکن مهر از بیش از هشت سال پیش آغاز شده بود اما هنوز این طرح در آذربایجان غربی پرونده اش بسته نشده و در این سال ها ٧ هزار واحد هم به تعداد واحدهای تعیین شده، افزوده شده است.

قرار بود، مرداد ماه سال ٩٩، جشن پایان مسکن مهر در آذربایجان غربی برگزار شود، اما این مراسم بعدها به پایان پاییز همان سال به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در استان موکول شد. اما جوجه مساکن مهر را آخر پاییز هم نشماردند و پرونده اختتام اینبار به اردیبهشت ١۴٠٠ موکول شد.

اما در روزهای پایانی اردیبهشت سال جاری و زمان عملی شدن وعده های تکراری بسته شدن پرونده مسکن مهر که قرار بود عملیات ٩٠٠ واحد دیگر تکمیل شود به ناگه ۵ هزار واحد قارچ مانند سربرآوردند و در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان افتتاح شدند. و مشخص نشد ۵ هزار واحد جدید چگونه به این پرونده اضافه شدند؟ یا اینکه واحدهایی هستند که به دلیل حضور وزیر دوباره افتتاح شدند؟!

به هر روی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در آخرین اظهارات خود گفت: از ابتدای شروع طرح مسکن مهر احداث ۵۲ هزار واحد در آذربایجان غربی آغاز شد که نزدیک به ۸۰ درصد واحدها طی هفت سال گذشته به متقاضیان تحویل داده شده است.

به گفته سید محسن حمزه‌لو؛ تاکنون ۴٢ هزار و ١٧١ واحد به متقاضیان تحویل داده شده که از این تعداد پنج هزار و ١١۴ واحد در اردیبهشت امسال به افتتاح رسید و یک هزار و ٧١٧ واحد مسکن مهر در استان باقی مانده که تا ۲ ماه آینده تعیین تکلیف می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای ارومیه، مهاباد و سردشت باقی مانده است، که واحدهای باقی مانده تعاونی‌ساز بوده و عمده مشکلات تعاونی مربوط به اعضا و هئیت مدیره است. اما تلاش می‌شود با تکمیل این واحدها به زودی جشن اختتام مسکن مهر استان برگزار شود.

او معتقد است؛ همکاری نکردن اعضا در تکمیل آورده، اختلاف مالی، طولانی شدن روند تمدید مشارکت مدنی تسهیلات پرداختی و طولانی بودن فرایند تمدید مدت فعالیت شرکت‌های تعاونی از دلایل زمان‌بر شدن طرح مسکن مهر در استان است.

پروژه نافرجام مسکن مهر در آذربایجان غربی یکی ازعجیب ترین پروژه های عمرانی دولت در این استان است و با توجه به شرایط حاکم شده، مطمئنا جشن اختتام دیگر زیادی لوث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست