اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تمامی ساخت و سازها و مدیریت شهری باید بر پایه طرح جامع شهری و طرح تفصیلی انجام بگیرد، اما متاسفانه در مهاباد شاهد مواردی از ساخت و سازها در کاربری های غیر مسکونی بوده ایم و باید جلوی این تغییر کاربری ها گرفته شود.

صبح امروز١٧ آذر ماه، مراسم تکریم و معارفه شهردار مهاباد با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

در این مراسم، امام جمعه مهاباد، ضمن تبریک به اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید گفت: سابقه درخشان “رستم‌ پور” در شهرداری‌های بانه و بوکان، امید بخش است اما پیش بینی ها نباید از قبل انجام شود، بلکه ما نظاره گر خواهیم بود و امیدواریم عملکرد مسئولان در جهت خدمت رسانی باشد.

عبدالسلام امامی در توصیه به شهردار جدید بیان کرد: باید تاثیر عدالت محوری در همه زمینه ها و در راستای خدمات رسانی به شهر و شهروندان برجسته سازی شود.

شهرداری ١٠٠ میلیارد تومان بدهی دارد/ در شورای ششم حیف و میل بیت المال انجام نمی گیرد

سپس، امید خضری، رییس شورای شهر مهاباد نیز در این مراسم گفت: شهرداری مهاباد بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد و لازم است زمینه حضور سرمایه‌گذاران در پروژه‌های مختلف شهری جهت پیشبرد خدمات رسانی به شهروندان مهیا شود.

او با بیان اینکه اشتباهات گذشته قابل جبران نیست، گفت: در شورای دور ششم حیف و میل بیت المال انجام نمی گیرد ومردم بهترین قاضیان عملکرد مسئولان هستند. هدف همه اعضای دوره ششم شورای شهر هم خدمت رسانی به مردم است و قصد داریم به صورت جهادی این وظیفه را به انجام برسانیم.

او با اشاره به لزوم ارتباط و تعامل دو سویه شورا و شهرداری گفت: انتظار می روند شهردار جدید با روحیه جهادی، ضمن ایجاد ارتباط با مردم، به تقویت عدالت محوری در سطح شهر و ایجاد بسترهای سرمایه گذاری همت گمارد.

اجازه دهید شهردار هنر مدیریتی خود را نشان دهد

در ادامه مراسم، فرماندار ویژه شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه مراسم تکریم و معارفه تذکری جهت عدم وابستگی مدیران به کرسی های مدیریت است، گفت: انحلال شورای دور پنجم مهاباد، شیوع کرونا، مشکلات اقتصادی و کاهش درآمدهای شهرداری دامنگیر شهرداری مهاباد شد در حالی که تنها بخشی از این مشکلات انبوه قابل مشاهده است.

عارف خدرلو، با اشاره به کارنامه مدیریتی موفق شهردار جدید مهاباد افزود: امیدواریم شهردار جدید با همکاری شورا بتواند در شهر مهاباد نیز کارنامه موفق از خود به جای بگذارد و در جهت توسعه و آبادانی مهاباد تلاش کند.

 فرماندار خطاب به شورای شهر نیز گفت: اعضای شورا و مدیران شهری باید اجازه بدهند شهردار به معنای کامل وظایف خود را ایفا کند و از اعمال دخالت در تصمیمات شهردار خودداری کنند. شهردار جدید باید استقلال عمل داشته باشد و بتواند هنر مدیریتی خود را نشان دهد.

راکد ماندن ۶ ساله پروژه‌های عمران و مدیریت شهری مهاباد

خدرلو در ادامه با اشاره به راکد ماندن پروژه‌های سرمایه‌گذاری عمران و مدیریت شهری گفت: حدود ۶ سال است که پروژه عمرانی شاخص و برجسته از سوی شهرداری مهاباد انجام نگرفته است بنابراین لازم است با طرح پروژه های جدید زمینه حضور سرمایه‌گذاران در مهاباد فراهم شود.

 او با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر مهاباد گفت: متاسفانه کمیسیون ماده ۱۰۰ به محل درآمدزایی برای شهرداری ها تبدیل شده است لذا از شهردار جدید انتظار داریم که با ازساخت و سازهای غیر قانونی در شهر جلوگیری کند و به فکر درآمد پایدار باشد چرا که ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلف فروشی و درآمدزایی از طریق ماده ۱۰۰ به کلی باید لغو شود.

تحمیل نیروهای غیر قانونی شهرداری مهاباد را چاق کرده است

فرماندار همچنین به موضوع زمین های قولنامه ای که دامنگیر کل استان شده است، اشاره کرد و گفت: این اراضی زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز را فراهم می کنند و باید این موضوع نیز رفع شود.

او با اشاره یکی دیگر از معضلات شهرداری مهاباد گفت: تحمیل غیر قانونی نیرو به شهرداری در ادوار پیش صورت گرفته و باعث چاق شدن شهرداری شده است. در حال حاضر شهرداری مهاباد ماهیانه ۶ میلیارد تومان حقوق پرسنل را پرداخت می کند و١۵٠ میلیارد تومان بدهی دارد و هر ماه ۵۰۰ میلیون تومان هم بابت جریمه دیون بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کند. پس انتظار داریم شهردار جدید تحمیل نیروی های غیر قانونی را نپذیرد.

شهرداری ها به فکر منابع درآمد مناسب و پایدار باشند

سپس، معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه شورهای اسلامی نماد حکومت مردم بر مردم و مشارکت مردم در مدیریت شهری و روستاها هستند، گفت: خدمات رسانی به مردم  وظیفه شهرداری هاست و این مورد مسئولیت شهرداری ها را بیش از بیش حساس می سازد.

آیدین رحمانی با اشاره به افزایش منابع درآمد مناسب و پایدار در شهرداری های تاکید کرد: جلوگیری از اجازه ساخت و سازهای غیر مجاز که به آفات شهرداری های کشور تبدیل شده است باید در اولویت کاری شهرداران باشد و درآمدزایی از محل کمیسیون ماده ۱۰۰ هم باید ملغی شود.

او ادامه داد: شهرداری ها باید با مدیریت مطلوب سرمایه انسانی در جهت توسعه و پیشرفت شهر و جلب رضایت مردم اقدام کنند.

رحمانی با اشاره به اینکه طرح جامع شهری و طرح تفصیلی اسناد بالادستی و منبع کاری شهرداری ها هستند، گفت: تمامی ساخت و سازها و مدیریت شهری باید بر اساس این اسناد انجام بگیرد اما متاسفانه تغییر کاربری های در شهر مهاباد دیده می‌شود و در مواردی در کاربری های غیر مسکونی ساخت و ساز انجام شده است. باید جلوی این تغییر کاربری ها گرفته شود.

معاون استاندار با اشاره به پدیده حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی نیز گفت: این مورد با مدیریت فرابخشی باید برطرف شود و نظم خدمات رسانی به مردم توسط شهرداری‌ها در همه شهر شکل بگیرد.

او در پایان با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهر مهاباد اظهار کرد: شهردار جدید می‌تواند در با ورود به این بخش و اسفتاده از ظرفیت های گردشگری زمیه حضور سرمایه‌گذاران را فراهم کند.

شهردار سابق: ما شفافیت در حوزه مالی و انضباط اداری داشتیم

سیدجمیل قادری، شهردار سابق مهاباد نیز گفت: دوران شهرداری بنده با بحران های فراوانی همراه بود. مجموع بدهی شهرداری ۱۰۰ میلیارد تومان بود با این حال روز بعد از معارفه من شهرداری تنها ۱۰۰ میلیون تومان پول داشت. بحران مالی، مشکلات انفورماتیک شهرداری، بدهی های پرسنل، ماشین آلات خارج از رده و نبود شورای شهر هم بر مشکلات افزوده بود و ما با دستان خالی وارد کار شدیم.

شهردار سابق گفت: اما در دوره تصدی شهرداری توسط بنده شفافیت در حوزه مالی، انضباط اداری و پاسخگو بودن همیشه در اولویت کاری بوده است.

او با اشاره به درآمد شهرداری مهاباد در فاصله بهمن سال ۹۲ تا اول مرداد ۱۴۰۰ گفت: برابر اعلام امور مالی شهرداری مهاباد حدود ۴۶۸ میلیارد ریال بوده و ۳۰۰ میلیارد ریال هم حقوق معوقه پرسنل نیز پرداخت شده است و تمامی معوقات سال ٩٧ و ٩٨ و بخشی از ٩٩ را شامل می شد.

او با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این دوره گفت: لکه گیری و آسفالت و بتن ریزی، احداث کمپ سگ های بلاصاحب در مساحت ۲۵۰۰ متر مربع با ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار و صرف ماهانه ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه جهت تنظیف و نظافت کمپ، از  جمله اقدامات انجام گرفته است.

شهردار جدید: مشکلات را دیدم و قبول مسئولیت کردم

در پایان شهردار جدید مهاباد نیز بیان کرد: توسعه شهری و رضایت شهروندان اولویت کاری خواهد بود و این مهم از مسیر تعامل و همکاری دستگاه‌ها و ارگان‌های اجرایی شهرستان با مجموعه شهرداری و مشارکت مردم محقق می شود. همچنین ارائه خدمات رسانی شهرداری به صورت عادلانه و متوازن به کلیه مناطق شهری و جلب اعتماد شهروندان باید سرلوحه کار قرار بگیرد.

 بابک رستم پور با اشاره به مشکلات شهرداری مهاباد ادامه داد: ایجاد نظم و انضباط اداری و مالی، شفافیت، عدالت‌محوری، اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی، راه اندازی ساختار الکترونیک اداری شهرداری از جمله برنامه های آتی این شهرداری خواهد بود.

او در پایان گفت: شهرداری متعلق به همه مردم است، ما مشکلات را دیده‌ایم و قبول مسئولیت کرده‌ایم و امیدواریم در جهت توسعه و پیشرفت مهاباد عزیز بتوانیم مثمرثمر واقع شویم.

به گزارش کردپرس، در پایان مراسم حکم “بابک رستم پور” شهردار جدید مهاباد قرائت شد و از زحمات “سید جمیل قادری” شهردار پیشین قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست