اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یکی از مشکلات حوزه کارگری استان کمبود زیرساخت های درمانی است و بهبود این شاخص در دستور کار بوده و دیگر مشکل موجود مربوط به حوزه مسکن کارگران است.

محمدصادق معتمدیان در دیدار با اعضای تشکل‌های کارگری و کارگران نمونه آذربایجان غربی با اشاره به مطالبات کارگران در راستای بهبود معیشت و ارتقای شاخص‌های امنیت شغلی افزود: این مطالبات به دقت پیگیری می‌شود تا در صورت امکان  محقق شوند.

او اضافه کرد: در این جلسه هم برخی مطالبات کارگران در آذربایجان غربی مطرح شد که بعضی از آنها با امکان پیگیری در استان، مورد پیگیری قرار گرفته و برخی دیگر که ملی است، با مسئولان کشوری در میان گذاشته خواهد شد.

معتمدیان با بیان اینکه بالا بودن نرخ بیکاری در آذربایجان غربی طی چهار دهه گذشته یکی از مهم‌ترین مشکلات ما بوده است، ادامه داد: ما یکی از استان‌های پرظرفیت هستیم اما در استفاده از این ظرفیت‌ها که باید مردم بهره مند شوند، مشکل داریم.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل روی افزایش سرمایه گذاری و بهبود بهره وری در استان برنامه ریزی شد، اظهار کرد: مهمترین هدف از این امر هم رشد تولید در استان بود تا بتوانیم زمینه ارتقای شاخص‌های استان را فراهم کنیم.

معتمدیان همچنین گفت: سال گذشته ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌غربی داشتیم که آثار آن در کاهش نرخ بیکاری نمایان شد.

او از نگاه ویژه به بخش عمران در آذربایجان‌غربی در راستای بهبود اشتغال نیز خبر داده و افزود: سال گذشته یک هزار و ۳۵۰ طرح عمرانی در استان به بهره برداری رسید که برای آن ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد.

معتمدیان همچنین یادآور شد: در سال گذشته بخش قابل توجهی از واحدهای نیمه تمام و راکد در آذربایجان‌غربی مورد بهره برداری قرار گرفت و به طور مشخص ۱۴۲ واحد صنعتی احیا شد.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: نرخ بیکاری طی سه فصل ابتدایی سال گذشته در استان تک‌ رقمی شد و در زمستان نیز با ۶.۲ درصد کاهش نرخ بیکاری در استان، بیشترین کاهش را در این حوزه شاهد بودیم.

معتمدیان با تاکید بر پرهیز از شعار در راستای توسعه آذربایجان‌غربی ادامه داد: بهبود درآمد عمومی استان که در حال حاضر نصف کشور است، با اجرای طرح‌های مختلف با قدرت پیگیری می شود.

او یکی از مشکلات حوزه کارگری آذربایجان غربی را نیز کمبود زیرساخت های درمانی عنوان کرد و گفت: بهبود این شاخص در دستور کار بوده و در کنار آن، تعادل بخشی و ایجاد توازن در همه شهرستان‌ها مورد توجه باشد.

او ی همچنین یکی دیگر از مشکلات کارگران را مشکل مسکن دانسته و افزود: می‌توان در قالب نهضت ملی مسکن در این خصوص کمک کرد که در این باره یک جلسه ویژه برگزار می‌کنیم و می توان بخشی از منابع بانک رفاه در اختیار مسکن کارگران قرار گیرد.

 در این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست