اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: استان در وضعیت فعلی برای رسیدن به میانگین سرانه فضای آموزشی کشور به ۴۵۴۰ کلاس درس جدید نیاز دارد.

 آیدین رحمانی در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلاسه علی‌آباد بوکان افزود: در حال حاضر  ۲۶۰۰ کلاس درس در آذربایجان‌غربی در حال احداث است که با اتمام این کلاس‌ها، برخی از کمبودهای فضای آموزشی جبران خواهد شد.

این مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع و زیربنای ۴۰۰ مترمربع در یک طبقه ساخته شده و برای اجرای آن ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۵۰ درصد آن توسط یکی از خیّران و مابقی توسط اداره‌کل نوسازی مدارس تامین شده‌است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بوکان به عنوان یکی از شهرهایی که با درصد بالایی از سکونتگاه غیررسمی مواجه است معرفی می شود گفت: ۲۲ درصد از حجم سکونتگاه های غیررسمی استان در بوکان است.

 آیدین رحمانی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری بوکان افزود: در استان ۱۴۴۴ هکتار سکونتگاه غیر رسمی وجود دارد که از این میزان ۳۴۰ هکتار بافت فرسوده و ۲۲ درصد از حجم سکونتگاه های غیررسمی استان در بوکان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه بوکان جزو اولویت دار ترین شهرهای استان محسوب می شود، گفت: این شهرستان به عنوان یکی از شهرهای مهاجر پذیر استان سالانه افراد زیادی را در خود پذیرفته که سبب شده این شهرستان با پدیده سکونتگاه های غیر رسمی مواجه شود و روز به این پدیده رشد پیدا کند.

رحمانی با بیان اینکه شرایط امروز کار را برای مدیریت و برنامه ریزی شهری سخت تر کرده است، گفت: در ستاد بازآفرینی می بایست از طریق هم افزایی و نگاه فرابخشی نسبت به حل معضلات این آسیب اجتماعی اقدام کرد.

رحمانی توجه به مقوله الحاق واحدهای مسکونی روستایی حائز شرایط به داخل محدوده روستا را از دیگر موضوعات مهم دانست که با نگاه ویژه مقام عالی استان این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

وی در خصوص مختومه شدن پرونده مسکن مهر در استان تا پایان سالجاری گفت: با توجه به عزم دولت در تمام پرونده مسکن مهر تا پایان سالجاری امید داریم تا مساکن مهر باقیمانده استان با تکمیل خدمات زیربنایی به مرحله بهره برداری برسند.

رحمانی ادامه داد: از مجموع ۴۵ هزار و ۳۸۲ واحد مسکن مهر استان ۴۲ هزار و ۸۸۹ واحد تحویل شده و در بوکان نیز از ۲۷۲۴ واحد، ۲۶۲۵ واحد به اتمام رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در ۷ محور نیز در قالب ۲۱ هزار واحد در مرحله اول در ۹ شهرستان استان ۴۷۱۷ واحد ثبت نام شد که در بوکان ۱۶۴۵ واحد جزو برنامه ابلاغی بود و ۱۳۴۰ واحد ظرفیت احصا شده و نیاز است مسئولین هماهنگی برای تامین زمین و دیگر نیازها را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست