اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های باری و مسافری راه آهن استان، خواستار ایجاد اداره کل راه آهن آذربایجان غربی و استقلال این اداره کل از آذربایجان شرقی شد.

محمدصادق معتمدیان، در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت های مرزی استان و همسایه بودن با سه کشور گفت: ترانزیت و تجارت مرزی یکی از پیشرانهای مهم پیشرفت استان است و ضروری است برای بهره مندی بیشتر از این ظرفیت مهم استان، توسعه مسیرهای جدید ترانزیتی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با قدردانی از توجه ویژه رییس جمهور به تامین مسکن در کشور بر لزوم توجه به ساخت مسکن در بحث نهضت ملی مسکن و تامین زیر ساخت های آن در استان تاکید کرد.

او در ادامه خواستار تسریع در شروع و رفع موانع موجود نهضت ملی مسکن در آذربایجان غربی شد و گفت: حل مشکلات طرح نهضت ملی ساخت مسکن و توسعه زیر ساخت های ترانزیت و حمل و نقل استان مورد توجه وزارت راه  و شهرسازی قرار گیرد.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت اقتصادی کردن  زیر ساخت ها   پروژه های عمرانی در آذربایجان غربی خواستار تقویت زیرساخت های عمومی ، توسعه حمل و نقل ریلی ، استفاده از ظرفیت حمل و نقل هوایی و زمینی استان توسط وزارت راه و شهر سازی  شد.

او همچنین با اشاره به ظرفیت های باری و مسافری راه آهن استان، خواستار ایجاد اداره کل راه آهن آذربایجان غربی و استقلال این اداره کل از آذربایجان شرقی شد .

در این دیدار استاندار آذربایجان غربی پیشنهاد داد تا در سریعترین زمان جلسه مجمع نمایندگان استان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برای حل مسایل و مشکلات حوزه راه و شهرسازی  برگزار شود.

معتمدیان همچنین بر استفاده از مدل‌های جدید مالی با محوریت بخش خصوصی ، صندوق توسعه ملی و دولت برای اجرای پروژه های توسعه ای و زیر ساختی زیر مجموعه راه و شهرسازی در  استان تاکید کرد.

او در پایان با اشاره به ظرفیت های استان در  حوزه های مختلف،  ایجاد هاب اقتصادی منطقه‌ای با محوریت آذربایجان غربی در استان را جزو اولویت های استان عنوان کرد و گفت: مقدمات اجرایی طرح مطالعاتی ایجاد هاب های اقتصادی در استان فراهم شده است

در این دیدار وزیر راه شهرسازی از پیگیری های استاندار آذربایجان غربی برای اجرای طرح ها و پروژه های زیر ساختی در حوزه حمل و نقل استان قدردانی کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی آماده حل مسایل و مشکلات این حوزه در آذربایجان غربی است .

قاسمی همچنین در خصوص استقلال مدیریت راه آهن آذربایجان غربی و ایجاد اداره کل راه آهن استان قول مساعد داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست