اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید سفیر ترکیه را برای پاسخ گویی درباره کشته شدن دو غیر نظامی ایرانی که طی بمباران هوایی جنگنده های ترکیه در خاک عراق کشته شدند؛ احضار کند.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت بازگشت اجساد شهروندان شهر اشنویه که طی بمباران هوایی جنگنده های ترکیه در خاک عراق کشته شدند، گفت: اجساد این افراد توسط خانواده‌های‌شان با هماهنگی مسئولان عراقی به کشور بازگشت.

نماینده مردم نقده و اشنویه تاکید کرد: انتظار این است هنگامی که دو شهروند ایرانی توسط ارتش هوایی یک کشور دیگر در حوالی مرز کشته می‌شوند وزارت خارجه سفیر آن کشور را احضار و تذکرات لازم را بدهد.

وی با بیان این‌که وزارت خارجه باید برای حریم هوایی و زمینی حرمت قائل شود، عنوان کرد: نباید کاری کنیم که شهروندان غیر نظامی جان خودشان را از دست دهند.

حسین‌زاده ادامه داد: گفته می‌شود که این شهروندان با بمباران توسط پهپاد کشته شده‌اند که این خود جای سوال دارد چرا که پهپاد تصویر واضحی از افراد را نشان می‌دهد، حال اگر این قضیه را به کنار بگذاریم در حال حاضر مهم است وزارت خارجه برای حفظ جان شهروندان و مرزهای کشور به کشور ترکیه تذکر دهد. چرا که نه تنها چنین خطایی قابل پذیرش نیست بلکه با تذکر و توبیخ از تکرار آن جلوگیری خواهیم کرد.

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: باید بحث غرامت هم مطرح شود چرا که این شهروندان برای جمع آوری گیاهان کوهی رفته بودند.

وی گفت: اگر ترکیه ادعا می‌کند که دوست ماست باید با حساسیت بیشتری این مسائل را مورد دقت قرار دهد.

فرماندار اشنویه گفت: اجساد ۲ نفر از ساکنان این شهرستان که بر اثر اصابت گلوله در منطقه موسوم به «خواکورک» در مرز ترکیه کشته شده بودند، کشف شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی افزود: بستگان این افراد که از چند روز گذشته به «خواکورک» اعزام شده بودند، این اجساد را پیدا کردند و به این شهرستان انتقال دادند.

وی اظهار داشت: انتقال اجساد این نفر به کشورمان به دلیل شرایط نامناسب جوی با مشکل مواجه بود.

مام عزیزی افزود: روز «سه‌شنبه» گذشته این ۲ نفر به همراه تعدادی دیگز از ساکنان این شهرستان برای جمع‌آوری گیاهان کوهی به ارتفاعات مرزی رفته و به گفته یکی از شاهدان حادثه به دلیل سرد بودن هوا اقدام به روشن کردن آتش کرده بودند که مورد حمله و اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

فرماندار اشنویه در گفتگو با ایرنا ادامه داد: در این حادثه دو نفر از ساکنان اشنویه به نام‌های «رشید پیروتی» و «فاخر تازه‌وارد» جان خود را از دست داده و دیگر همراه آنان جان سالم به در برده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست