اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : برای نجات‌یافتگانِ تا امروز کرونا سخت است باور اینکه قربانیان فردا باشند ولی ویروس مرگبار با کسی شوخی و تعارف ندارد. پس این توصیه‌ها را جداً جدی بگیرید!

عصر ایران نوشت: «کرونا نرفته، بازگشته است و ما هنوز شکستش نداده‌ایم. احتمال می‌رود پیک جدید کرونا در همین یکی – دو ماه پیش رو شکل بگیرد، فوتی‌های روزانه هم مجددا دورقمی و سپس سه‌رقمی شوند.

برای نجات‌یافتگانِ تا امروز کرونا سخت است باور اینکه قربانیان فردا باشند ولی ویروس مرگبار با کسی شوخی و تعارف ندارد. پس توصیه‌های زیر را جداً جدی بگیرید! کرونا نرفته، برگشته است.

۱- مجددا ماسک بزنید! هم در فضای باز و هم در فضای بسته.

۲- اگر واکسن نزده‌اید بدون فوت وقت بزنید یا دوزهای دوم و سومش را دریافت کنید! اگر هم مانند اکثر مردم هر سه دوز را زده‌اید، تا دیر نشده، دوز یادآور را هم دریافت کنید تا ریسک ابتلا در پیک جدید را به حداقل برسانید! گول افراد ضد واکسن را نخورید! تا همین جای کار هم که ویروس کم‌توان‌شده، مدیون واکسن و دانش پزشکی هستیم.

۳- هر گونه علائم سرماخوردگی را به مثابه امیکرون در نظر بگیرید، حتما و سریعا به پزشک مراجعه کنید و فاصله اجتماعی را در طول مدت بیماری با دیگران حفظ کنید.

۴- از ویتامین‌های C و D غفلت نکنید. برای تعیین میزان مصرف با پزشک خود یا دکتر داروساز مشورت کنید؛ به‌ویژه در خصوص ویتامین D که مصرف بی‌رویه آن عارضه دارد. (همان گونه که کمبودش هم عوارض ناخوشایندی – به ویژه در صورت ابتلا به کرونا – دارد.)

۵- فرمول همیشگی پزشکان در غرغره‌کردن و شستشوی درون بینی با آب نمک رقیق (۹ گرم نمک در یک لیتر آب) همچنان کار می‌کند. اگر جای شلوغی رفتید یا کوچک‌ترین علائم سرماخوردگی داشتید، حتما غرغره و شستن درون بینی با آب نمک رقیق را انجام دهید.

۶- شربت آبلیموترش تازه + نمک + پودر زنجبیل + عسل را در صورت احساس علائم سرماخوردگی میل کنید. (بیماران دارای فشار خون و قند با پزشکشان در این باره صحبت کنند.)

۷- داروهای تقویت سیستم ایمنی را از داروخانه‌ها تهیه و بر اساس دوز مجاز مصرف کنید.

۸- روزانه دست‌ کم یکبار دمنوش‌های طبیعی مانند آویشن، پونه، هل، دارچین، زنجبیل و … را بخورید یا اینها را به نوبت داخل چای‌تان بریزید و همراه چای دم کنید که هم مفیدند و هم چای‌تان را خوش‌طعم می‌کنند.

برای نجات‌یافتگانِ تا امروز کرونا، سخت است باور اینکه قربانیان فردا باشند ولی ویروس مرگبار با کسی شوخی و تعارف ندارد. پس توصیه‌های فوق را جداً جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست