اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز / سجاد خوبدل : ترکیبی پیاده روی و دوچرخه سواری شهرستان میاندوآب دیده شد، چیزی جز هیجان، شور و نشاط، شکوه و زیبایی و سلامتی و امید به زندگی شاد نبود و بی شک باید فرهنگ ورزش های عمومی و ارزان را در جامعه گسترش داد، چرا که جامعه سالم و بانشاط، جامعه ای موفق و کارا خواهد بود.

اجرای برنامه های جمعی ورزشی تحت عنوان همایش های پیاده روی، کوه پیمایی، ورزش های صبحگاهی و …یکی از مهمترین و بنیادی ترین سیاست های دولت و مجموعه وزارت ورزش و جوانان در سوق دادن مردم به سمت نشاط و سلامتی است که ثمره گرانبهای آن را هر کسی در خانواده و جامعه خود به عینه می بیند و حس می کند.

از این رو سالهاست که با هدف تعمیم و توسعه ورزش های عمومی و رایگان، اینگونه همایش ها به همّت فدراسیون ورزش هتای همگانی و با همکاری و مشارکت ادارات کل ورزش و جوانان و هیأت های ورزش همگانی استان ها در فضایی با شور و نشاط خانوادگی در شهرها و مناطق مختلف کشور برگزار می شود.

فرصت معرفی استان ها به لحاظ ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری و تاریخی و نیز شناساندن فرهنگ بومی و منطقه ای مردمان سراسر ایران از طریقه رسانه ملّی ( شبکه سوم سیما و شبکه های استانی) و اصحاب و جامعه خبری و رسانه ای می تواند اثربخشی افزون تری را به همراه داشته باشد.

آنچه در همایش ترکیبی پیاده روی و دوچرخه سواری صبح جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه شهرستان میاندوآب دیده شد، چیزی جز هیجان، شور و نشاط، شکوه و زیبایی و سلامتی و امید به زندگی شاد نبود و بی شک باید فرهنگ ورزش های عمومی و ارزان را در جامعه گسترش داد، چرا که جامعه سالم و بانشاط، جامعه ای موفق و کارا خواهد بود.

این تعبیر در کلام میرهادی قره سید رومیانی معاون حقوقی، مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان هم جاری گشت به گونه ای که وی در جمع خانواده های علاقمند به ورزش شهرستان میاندوآب که در قالب برنامه زنده صبح و نشاط شبکه سوم سیما و نیز شبکه آذربایجان غربی پخش می شد، سیاست وزارت ورزش و جوانان را توسعه زیرساخت ها و فراهم نمودن انجام ورزش های رایگان و ارزان عمومی تبیین کرد.

همچنین دکتر بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در سخنان خود افزود: حمایت های استاندار ورزش دوست و همراهی شهرستان ها سبب شده امسال با هدف توسعه و ترویج ورزش های همگانی، ۶ همایش را در استان همراه با پخش زنده شبکه سوم سیما برگزار کنیم که در مقایسه با سایر استان ها عدد قابل توجهی است.

بیرامی می گوید: در راستای همین هدف و ایجاد شور و نشاز اجتماعی و سلامت روح و جسم، بنا داریم ۲۶ خرداد ماه همایش پیاده روی خانوادگی را شهرستان سلماس و در ۳۱ شهریورماه در ارومیه برگزار کنیم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر ورزش و جوانان بر حمایت از تولیدکنندگان ورزشی تأکید کرده و می گوید: می خواهیم با تمام قدرت در جهت تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده گام برداریم و البته از فرصت سرمایه گزاران بخش خصوص هم استقبال می کنیم.

با توجه به گفته های مسئولین و نیز اهمیّت و جایگاه ورزش های عمومی در سبد زندگی خانوارها،بی هیچ تردیدی هر کس به نوبت خود باید در جهت همراهی با ورزش های همگانی با هدف دستیابی به سلامتی و نشاط و فرهنگ سازی این کار خوب و ارزشمند حرکت کند.

بنا بر اعلام متولیان ورزش های همگانی سرانه ورزش عمومی در کشورمان بطور میانگین تقریبا ۲۵ تا ۳۰ دقیقه کمتر از جوامع بین المللی است.

لذا کار ورزش در بعد همگانی وظیفه ای نه منحصر به دولت بلکه تکلیفی اساسی برای همه بخش ها است.

کلام آخر اینکه تمام دلسوزان و سیاست گزاران ورزش، نهادها و دستگاه های اجرایی بخصوص شهرداری ها و رسانه ها و حتی خود مردم برای تبدیل کردن جامعه خود به جامعه ای بانشاط، پویا، سلامت و کارا سهم و وظیفه ای مهم بر دوش دارند و نگاه به توسعه متوازن و فزاینده زیرساخت ها و امکانات ورزش عمومی حتما در دستور کار مسئولین قرار گیرد چرا که همه می بینند با ورزش همگانی و ارزان چه ها بدست می آوریم و چه ها از دست می دهیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست