اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : دادستان سردشت گفت: به محض اطلاع از رها کردن مقادیری بطری خالی مواد شیمیایی در دریاچه سد این شهرستان پیگیری این موضوع در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده است.

پیمان نیکزاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت گزارش هایی از سوی نیروی انتظامی، محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان، پرونده ای در این خصوص تشکیل شد.

وی اضافه کرد: تحقیقات مقدماتی در رابطه با شناسایی عامل یا عوامل دخیل به همراه نوع انگیزه متخلفان در این زمینه آغاز شده و موضوع در دست بررسی است.

وی از شهروندان درخواست کرد که با حساسیت بیشتری نسبت به این نوع از حرکت ها برخورد و با گزارش به موقع به نیروی انتظامی و مراجع دارای صلاحیت از تکرار آن جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا، ارتفاع آب دریاچه سد سردشت به علت رهاسازی آب مورد نیاز برای کنترل سیلاب های ناشی از بارندگی های اخیر پایین آمده است که با پایین آمدن سطح آب این دریاچه حدود ۴۰ گونی حاوی ۲۴ هزار عدد بطری خالی مواد شیمیایی با منبع نامشخص در این محل از شهرستان پیدا شد.

در داخل این گونی ها برای آنکه به زیر آب فرو رود، سنگ هایی قرار داده شده بود و این موضوع برای بررسی بیشتر به اطلاع شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست، شهرداری و نیروی انتظامی رسانده و صورت جلسه شد.

شبکه بهداشت و درمان معتقد است بطری های خالی مربوط به شربت «دکسترومتروفان پی» است که پس از مشخص شدن این امر این بطری ها با همکاری این شبکه معدوم سازی شد.

به گفته مسوولان محیط زیست، احتمالا مواد محتوی این بطری ها در تولید مواد مخدر استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست