اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 آوای مرز : مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون برای پایداری شغلی، تولید گوشت قرمز و علوفه مورد نیاز دام های عشایر استان پرداخت شده است.

بهرام زینال زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تسهیلات بانکی با بهره چهار درصدی و بازپرداخت پنج ساله به عشایر پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان، ۲۱ صندوق خرد زنان عشایر در این استان تشکیل شده است و تاکنون ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به ۱۶ صندوق در راستای توانمندسازی زنان عشایر استان اعطا شده است.
مدیرکل امورعشایر آذربایجان غربی بیان کرد: همچنین ۳۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به تمامی این صندوق ها اعطا شده است.
زینال زاده توانمندسازی زنان روستایی و عشایری را مهمترین هدف سازمان عشایری دانست و افزود: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه بهبود معیشت خانوارهای روستایی دارای جایگاه خاصی در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت های مطلوبی در بخش کشاورزی استان برای بهبود معیشت خانواده های روستایی وجود دارد.
زینال زاده درباره محصولات تولیدی عشایر نیز گفت: عشایر این استان سالانه سه هزار تن پشم، ۱۶ هزار تن گوشت و ۵۰ هزار تن شیر را تولید و روانه بازار می کنند که با توجه این آمار حدود ۲۵ درصد محصولات دامی آذربایجان غربی توسط عشایر تولید می شود.
وی افزود: عشایر منطقه می توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از مزایای بیمه بازنشستگی، مستمری از کار افتادگی و مستمری فوت / بازماندگان / استفاده کنند.
به گزارش ایرنا ؛ آذربایجان غربی سومین استان کشور از نظر جمعیت عشایری است و بر اساس آخرین سرشماری ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۱۰۴ هزار نفر در این استان زندگی می کنند.
۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که ۶۰ درصد آن /حدود یک میلیون و ۶۱۵ هزار هکتار/ تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند، ۵۴۰ منطقه ییلاقی در آذربایجان غربی وجود دارد و ۳۳۶ روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست