اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۹۶۷ نفر در ۴۸ شهر استان نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر شدند، همچنین تعداد ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها ثبت‌نام کردند که مشارکت ثبت نام کاندیداها در شهرها کاهش و در شوراهای روستایی افزایش یافته است.

علی مصطفوی در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ شهر استان با مشارکت یک هزار و ۷۶۲ مرد و ۲۰۵ زن کاندیدا برگزار می‌شود که نسبت به دوره قبل ۱۷ درصد کاهش‌یافته است.

او  بیان کرد: با پایان ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای استان تعداد ثبت‌نام‌شدگان به ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر رسید که نسبت به دوره پنجم ۱.۵ درصد افزایش‌یافته است. همچنین انتخابات در بیش از ۹۷ درصد از روستاهای واجد شرایط معادل ۲ هزار و ۱۳۷ روستا برگزار خواهد شد که در مقایسه با دوره قبل ۶.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در کمتر از ۳ درصد به تعداد ۵۹ روستای واجد شرایط استان ازجمله در شاهین‌دژ، ماکو، سلماس، خوی، میاندوآب و شوط انتخابات برگزار نخواهد شد و در یازده شهرستان استان صد درصد روستاهای واجد شرایط انتخابات را برگزار خواهند کرد که حاکی از استقبال در این دوره به نسبت دوره قبل است.

مصطفوی ضمن تأکید بر جلوگیری از هرگونه گردهمایی با توجه به شرایط کرونایی، یادآور شد: همچنین تلاش خواهد شد انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان ارومیه و دو شهرستان دیگر به‌صورت الکترونیکی برگزار شود.

او مشارکت حداکثری، قانون‌مداری، امانت‌داری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات عنوان کرد و ابراز داشت: مسئولان باید تلاش کنند با رعایت این اصول، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در طول ۴۲ سال گذشته مردم با حضور در انتخابات مختلف به همگان نشان داده‌اند که پشتیبان نظام و انقلاب هستند و مردم با حضور در انتخابات هم به‌صورت مستقیم هم به‌صورت غیرمستقیم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست