اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: با توجه به کمبود امکانات و نیروی انسانی موجود متناسب با تعدد آثار تاریخی، طبیعی و باستانی این استان، لذا تشکیل و راه اندازی انجمن های مردم نهاد یکی از مهم ترین برنامه های هدفمند عوامل در حفاظت و صیانت از آثار است.

سرهنگ بهزاد حجابی اظهار کرد : راه اندازی انجمن های میراث فرهنگی یکی از برنامه های راهبردی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در راستای کاهش جرایم در حوزه میراث و جلب حداکثری مشارکت های اجتماعی در سال جاری است.

او ادامه داد: با توجه به اصلی‌ترین و در عین حال سخت‌ترین وظیفه میراث فرهنگی، حفاظت از آثار تاریخی است، و گستردگی و تعدد آثار  حفاظت و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی به تنهایی از عهده یک اداره و نهاد بر نمی‌آید.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: جلسات متعددی با فرمانداران و بخشداریها و نهادهای امنیتی و اجتماعی در راستای صیانت از آثار تاریخی و کاهش جرایم در این حوزه با فعالسازی انجمن ها واستفاده حداکثری از ظرفیت نهادهای برون سازمانی اصلی ترین محور برنامه های راهبردی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان است.

سرهنگ حجابی عنوان کرد: چنین اقداماتی ضمن فرهنگ‌سازی جوامع محلی و  تغییر نگاه مردم و مسئولان نسبت به میراث فرهنگی و اهمیت حفاظت و صیانت از آثار تاریخی در میان مردم به دلیل استفاده آیندگان مهم و ویژه خواهد بود و این مهم به مرور زمان موجب کاهش جرائم در حوزه میراث فرهنگی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست