اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : یک روانشناس گفت : بیکاری از علل نبود شادی در بین مردم و جوانان است.دکتر خلیل زاده درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه شادی یک امرنسبی است و در افراد مختلف به شکلی متفاوت نمود می یابد ضمن تاکید براینکه  امروزه اکثر مردم آنگونه که باید شاد نیستند خاطر نشان کرد: علت شادنبودن درمیان مردم به عوامل فیزیولوزیکی، طبیعی ومحیطی مربوط است که عوامل فیزیولوزیکی نقش مهمی درافسردگی افراد دارند.

وی ادامه داد: ازعوامل تاثیرگذارمحیطی در عدم شادی مردم بخصوص قشر جوان میتوان به بیکاری جوانان و مشکلات اقتصادی موجود در کشور و استان اشاره کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: تورم و مشکلات اقتصادی از عوامل اصلی بالارفتن سن ازدواج و بیکاری است که نقش اساسی درشادنبودن مردم دارد و شادنبودن همه   قشرهای جوامع را شامل می شود.

خلیل زاده بالابودن انرژی روانی را از دلایل بروز نشانه های شادی در افراد دانست و خاطرنشان کرد: افراد شاد دارای نشانه های ظاهری هستند که می توان به  منبسط و فعال بودن، تبسم و لبخند داشتن و تلاش برای گسترش روابط بخشی اشاره کرد، در حالیکه افراد افسرده دائما غمگین ، منقبض و عبوس و عصبی هستندو با کوچکترین تلنگر از کوره دررفته   پرخاشگرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ارومیه بااشاره به اینکه آب و هوا و نوع اقلیم در روح و روان مردم منطقه تاثیرگذار است تصریح کرد: مردم مناطق گرمسیری نسبت به مردمان مناطق سردسیر شاداب تر و اجتماعی تر هستند.

خلیل زاده با اشاره به راهکارهای لازم برای کاهش افسردگی و افزایش نشاط در جامعه گفت: مهم ترین عامل افزایش نشاط اجتماعی در جامعه اشتغال زایی است همچنین ایجاد مراکز تفریحی و گسترش مکان های ورزشی که جوانان انرژی ذخیره شده در خود را تخلیه کنند می تواند در این رابطه موثر باشد.

این روانشناس اضافه کرد: ایجاد مشارکت های خانوادگی وصله رحم نیز درکم کردن افسردگی تاثیر داشته ومی تواند عامل  شادی بین اعضای خانواده و به تبع آن در جامعه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست