اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  ۶۱۸ هزار دانش آموز در این استان همزمان با سراسر کشور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا، با نواخته شدن زنگ مهر سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

 امسال ۶۱۸ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در پنج هزار و ۸۰ مدرسه سال تحصیلی جدید را طی می‌کنند و ۳۶ هزار معلم و فرهنگی آذربایجان غربی نیز آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان را بر عهده دارند.

همچنین امسال ۶۴ هزار دانش آموز پایه اول و ۵۲ هزار دانش آموز پایه هفتم در سطح استان مشغول تحصیل خواهند بود.

 امام جمعه ارومیه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: وظیفه مسوولان آموزش و پرورش و نیاز جامعه اسلامی تربیت دانش آموزان انقلابی، متدین، متفکر و مجاهد است.

حجت السلام سیدمهدی قریشی صبح شنبه در آئین بازگشایی مدارس آذربایجان غربی در ارومیه در جمع دانش اموزان مدرسه شهید مصلی نژاد افزود: مسؤولان آموزش و پرورش در سالم سازی محیط برای تربیت علما و اندیشمندان آینده کشور نقش بسزایی دارند.

وی معلمی را شغل انبیا عنوان کرد و گفت: این تعبیر بهترین و با ارزش ترین جایگاه را برای معلمان در دین اسلام رقم زده است.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: تکریم جایگاه معلم ضروری است و یادآوری شأن و منزلت معلمان نیز برای جامعه باید همیشه تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام انسان تربیت شده از مقام فرشتگان نیز اولی تر است گفت: کار معلمان تربیت انسان اشرف مخلوقات است و از این مقام مقامی بالاتر وجود ندارد.

حجت الاسلام قریشی در ادامه گفت: در دین اسلام مساله تعلیم و تعلم و معلم واژه‌ها مقدسی هستند چرا که اگر تعلیم و تعلم نباشد خلقت انسان بدون مفهوم خواهد بود.

وی با بیان اینکه: سر خلقت هستی مساله تعلیم و تعلیم بوده و محور این موضوع معلمان هستند، بیان کرد: طبق فرمایشان رهبر معظم انقلاب تربیت دانش آموزان متفکر، عامل و مجاهد، متدین و اندیشمند به رفع مشکلات کمک شایانی می‌تواند داشته باشد.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه دانش آموزان باید قدر معلمان را بدانند بیان کرد: معلمان باید سخنان رهبری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و همواره در تربیت دانش آموزان مد نظر داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این آئین گفت: دولتمردان در مدیریت بیماری کرونا تلاش مضاعفی در مدیریت بیماری داشتند و آموزش توأم با سلامت دانش آموزان در شرایط کنونی در اولویت است.

علی مصطفوی اظهار کرد: سال تحصیلی جدید دارای ویژگی‌های مهم است که قرار گرفتن در سال آخر قرن جاری، پدیده کرونا و شرایط خاص بازگشایی زود هنگام مدارس از جمله این ویژگی‌ها است.

وی با بیان اینکه باید با کرونا زندگی مسالمت داشت افزود: این بیماری در اسفند ماه پارسال آغاز شده و با تدبیر دولتمردان و محدودیت‌های انجام شده در حال کنترل و مدیریت است.

مصطفوی با اشاره به گزارشی از وضعیت بیماری در استان در سال جاری بیان کرد: با تلاش کادر درمانی و همکاری مردم هم اکنون این بیماری در حال کنترل می‌باشد.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امروز مدارس در حالی بازگشایی می‌شوند که مسؤولان مدارس با به کارگیری تدابیر مهمی در صددند تا گام‌های مثبتی را راستای آموزش توأم با سلامت دانش آموزان بردارند.

وی با اشاره به توصیه‌های مسؤولان و کادر پزشکی افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی باید همواره مورد توجه شهروندان باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در خصوص روند آموزش به دلیل شیوع کرونا در سال تحصیلی جدید گفت: هرچند ویروس منحوس کرونا مشکلات عدیده ای در نظام تعلیم و تربیت ایجاد کرد و در برخی مواقع منجر به تعطیلی آموزش حضوری مدارس شد، اما به همت فرهنگیان، معلمان آگاه و همراهی اولیای دانش آموزان جریان یادگیری در خانه‌ها با روش‌های مختلف استمرار و انجام گرفت.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه آموزش و سلامت دانش آموزان هر دو مهم است و برای نظام تعلیم و تربیت کشور اصل بر کلاس‌های حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، افزود: آموزش حضوری، شبکه‌های تلویزیون، بستر برنامه شاد و ارائه جزوات آموزشی به عنوان روش‌های مختلف آموزشی در شرایط مختلف در این استان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای آغاز سال تحصیلی سه سناریو در این استان تعریف شده که شامل وضعیت سفید، زرد و قرمز است، اظهارکرد: در حالت سفید همه چیز عادی است و آموزش به صورت معمولی اتفاق خواهد افتاد اما در شرایط زرد دانش‌آموزان در کلاس‌هایی با تراکم کمتر و با تمهیداتی که مدرسه انجام می‌دهد در مدارس حضور خواهند داشت و در شرایط قرمز آموزش به صورت کاملاً مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک ضرورت دو طرفه است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای خانواده‌ها و دانش آموزان ضروری است و باید خانواده‌ها، دانش آموزان و بخشی را مسؤولان مدرسه رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست