اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : عضو شورای شهر ارومیه گفت: دریاچه ارومیه از حدود ۲۰ سال قبل به سمت‌وسوی خشکی و بحران رفته و در این مدت طولانی نه تنها تدبیر اساسی برای حل این معضل صورت نگرفته بلکه اقدامات غلط برخی از مسئولان به تشدید مشکلات زیست محیطی تبدیل شده است.

حسین پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، درباره وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: موضوع بحران خشکی دریاچه ارومیه ابعاد ملی و حتی جهانی دارد و مخاطرات زیست محیطی و انسانی آن در همین گستره بارها مطرح‌شده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد: متأسفانه تا کنون موضوع دریاچه ارومیه بیشتر مورد سوءاستفاده‌های جناحی، سیاسی و منفعت‌طلبی اشخاص واقع‌شده و از اهداف خود فاصله گرفته است.

وی تصریح کرد: دریاچه ارومیه از حدود ۲۰ سال قبل به سمت‌وسوی خشکی رفته و در این مدت طولانی تدبیری برای حل این معضل صورت نگرفته و اقدامات غلط برخی از مسئولین به تهدیدی برای دریاچه تبدیل شده است.

عضو شورای شهر ارومیه افزود: مسئولان زمانی از رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور می خواهند به بازدید از دریاچه ارومیه بیایند که بارش‌ها زیاد بوده و آب دریاچه ارومیه چنددرصدی افزایش‌یافته است اما زمانی که آب دریاچه بسیارکم می‌شود و ریزگردهای نمکی منطقه و کشور را تهدید می‌کند هیچ مسئولی هیچ بازدیدی انجام نمی‌دهد.

پناهی خاطرنشان کرد: دریاچه ارومیه نزدیک‌ترین نقطه دسترس به آب برای شهر ارومیه است که اگر با این وضعیت پیش برود ابتداد به باتلاق و سپس به کویر نمکی خطرناک تبدیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست