آوای مرز : رسانه‌ها بستر و مجاری طبیعی تهیه و توزیع اطلاعات در جامعه برای شهروندان هستند و موجب می‌شوند که نیروهای اجتماعی ضمن وقوف و آگاهی به حقوق خویش، سهم خود را از قدرت طلب نمایند.

در وضعیت و ساختار کنونی جامعه،رسانه ها نقش مهمی در ارائه مطالب به مخاطبان خود دارند. بى تردید رسانه، چه نوشتاری و چه گفتاری، برای ایفای نقش خود وظایفی دارد که باید آنها را- اگر نگوییم به بهترین وجه ـ لااقل در حدّ امکان خوب انجام دهد و برای ادای درست وظایف و مسئولیت‌های خود نیازمند الگوگیری از کسانی است که این وظایف را به احسن وجه انجام داده و راه خود را به درستی پیموده و از بیراهه رفتن پرهیز کرده‌اند. ما در این مقاله ضمن بیان تاریخچه، به کیفیت و الگوی بیدارسازی رسانه‌ها در عرصه سیاست نیز مى پردازیم. یکی از مهم‌ترین وظایف و شاید اولین وظیفه رسانه ها، چه رادیو و تلویزیون و چه مطبوعات، و چه در بخش فضای مجازی روشن ساختن افکار عمومی و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم درباره مسائل جامعه است؛ وظیفه‌ای که جز با صداقت و خیرخواهی مردم، عملی نمی شود.

سایت خبری ، تحلیلی آوای مرز بدون هرگونه وابستگی سیاسی ، قومیتی ، مذهبی و غیره سعی دارد به عنوان یک رسانه به رسالت اصلی خود که همانا آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، انتقاد دلسوزانه، روشن ساختن افکار عمومی و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم درباره مسائل جامعه، انعکاس چالش ها و مشکلات مردمی، سرگرمی و تبلیغی و غیره باشد، بدرستی انجام دهیم و به صورت اصولی و کارشناسانه و بدور از حب و بغض و اخلاق مدارانه و در چارچوب قوانین مدون اساسی و مطبوعات و منافع ملی کشور و منطقه گام برداریم و این مسیر بدون همراهی مخاطبین میسر نخواهد بود.