اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی از تصویب سند آمایش آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این سند به منظور، رسیدن به مطلوب ترین توزیع ممکن جمعیت، توسط بهترین شکل توزیع فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در پهنه استانی آماده شده است.

 محمد مهدی شهریاری با اشاره به  تلاش دو ساله رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و تیم تدوین سند آمایش سرزمینی استان، گفت: در تدوین این سند نظرات تمامی کارشناسان ، نخبگان ، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی استان ، دانشگاهیان، اعضای شوراهای شهر، فرمانداران، فعالان سیاسی و بخش خصوصی احصا و مورد توجه قرار گرفته است.

او اظهار داشت: علیرغم تلاشهای انجام شده برای تدوین این سند، مدیران دستگاه های اجرایی استان می توانند نکته نظرات خود را در اصلاح این سند ارائه کنند چرا که سند آمایش استان قابلیت اصلاح و اعمال تغییرات را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: سند آمایش استان در بیش از ۵ هزار صفحه در قالب ۲۳ جلد کتاب است و اجرای این طرح به بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های استان در حوزه های مختلف و تلفیق آنها در پهنه کمک شایانی خواهد کرد تا استان آذربایجان‌غربی بتواند در فضای توسعه‌ای کشور نقش در خوری را ایفا نماید.

حضرتی ادامه داد: در سند آمایش به عنوان یک سند بالادستی،  قابلیت‌ها، محدودیت‌ها و نقشه راه استان را برای ۲۰ سال آینده ترسیم شده است و وضعیت توسعه کشورها همسایه واستانهای همجوار نیز مورد توجه قرار گرفته است .

او در ادامه به تشریح لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و جایگاه استان در آن پرداخت و گفت: منابع درآمدی استان در لایحه بودجه سال آینده یک هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان پیش بینی شده که رشد ۱۹ درصدی نسبت به درآمدهای امسال دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: البته با توجه به ظرفیت های قابل توجه آذربایجان غربی، درآمد حاصل از منابع استان بیشتر از این رقم است که به خزانه ملی واریز و صرف پروژه های کلان استان و نیز اداره امور عمومی و حاکمیتی می شود.

او ادامه داد: خوشبختانه علیرغم تنگناهای موجود حدود ۹۵ درصد از درآمدهای پیش بینی شده امسال محقق شده و این نوید خوبی برای تحقق درآمدهای سال آینده است.  در  عین حال به منظور رونق تولید و بهبود فضای کسب کار تلاش شده است میزان رشد درآمدهای مالیاتی استان کمتر از رشد میانگین کشور باشد.

داد: در سال آینده  ۴٫۴۹  درصد از اعتبارات عمرانی استانها به آذربایجان غربی اختصاص یافته که از این حیث استان همانند سالهای اخیر که جایگاه آذربایجان غربی در سهم بری از کیک بودجه استانهای کشور ارتقا یافته ، در جایگاه ششم کشوری قرار دارد. گرچه این میزان نیز با توجه به نیاز استان و شکاف معنادار شاخص های آن با استانهای برخوردار ضرورت دارد به نحو مطلوبی افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست