اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: این استان به‌دلیل برگزاری مراسم مذهبی بادراک، عبور زائران اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر، وجود یادمان‌های ثبت ملی شهدا می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی در کشور مطرح شود.

مرتضی صفری در حاشیه برگزاری مراسم مذهبی بادراک در قره‌کلیسا چالدران با اعلام این مطلب اظهار کرد: آذربایجان غربی با داشتن یک هزار و ۷۷۰ اثر ثبت ملی و پنج اثر ثبت جهانی تخت سلیمان تکاب، قره‌کلیسا چالدران، کلیسای زور زور ماکو، پارک ملی دریاچه ارومیه و مراسم بادراک یکی از استان‌های غنی کشور است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: چالدران به‌دلیل داشتن کلیسای ثبت‌جهانی قره‌کلیسا و ۹۴ اثر ثبت ملی یکی از شهرستان‌های غنی و تمدنی استان محسوب می‌شود و با همکاری و اتحاد مسئولان هر ساله شاهد پیشرفت روزافزون این شهرستان خواهیم بود.

او ادامه داد: با ایجاد مراکز اقامتی در اطراف قره کلیسا سعی می‌شود از سال‌های بعد شاهد کاهش تعداد چادرهای اقامتی در این محل بوده و زائران در واحدهای اقامتی اسکان پیدا کنند.

صفری گفت: امسال ۱‌۵ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری قره‌کلیسا در نظر گرفته شده است برای سال آینده با کمک فرمانداری قرار است اعتبارات خوبی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها برای این منطقه اختصاص داده شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی تصریح کرد: در حال حاضر صدور مجوز یک واحد بوم‌گردی در روستای اطراف قره‌کلیسا چالدران صادر شده و در تلاش هستیم تا در اسرع وقت شاهد بهره‌برداری از این واحد باشیم.

او اضافه کرد: چالدران یک منطقه مستعد برای حضور سرمایه‌گذاران بوده و این اداره‌کل آمادگی کامل را برای حمایت از سرمایه‌گذاران را دارد.

گفتنی است؛ شصت و نهمین آیین مذهبی «باداراک» با حضور تعدادی از ارامنه کشورهای مختلف جهان در قره کلیسای چالدران برگزار شد.

آیین مذهبی عشای ربانی در قره کلیسای چالدران سالانه با حضور جمعی از مسیحیان از کشورهای مختلف جهان برگزار می‌ شود و یکی از هفت ‌آیین مقدس در تمام فرقه‌های مسیحیت است.

 ریشه این آیین بین المللی به آخرین شامی بر می‌گردد که مسیح (ع) در شب دستگیری خود توسط سربازان رومی با حواریون خورده و از آنجا که یکی از آنان با نام تاتاووس مقدس در قره کلیسا دفن شده، این کلیسای باستانی از اهمیت ویژه‌ای برای ارامنه برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست