اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا در آذربایجان‌غربی صبح امروز به ۴ روش ثبت‌نامی آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت ۸ صبح امروز آغاز و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت.

داوطلبان می‌توانند به چهار روش برای ثبت‌نام اقدام کنند که شامل ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، ثبت‌نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه، ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها، ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت  ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) است.

گفتنی است؛ ۲۸خرداد ۱۴۰۰ زمان برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز با بیان این‌که یک هزار و ۹۵۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی استان نامزد شدند، گفت: همچنین انتخابات شوراهای اسلامی روستا در ۲ هزار و ۱۹۲ نقطه استان برگزار می‌شود.

علی مصطفوی در نخستین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان با تقدیر از همکاری عموم با دستگاه‌های اجرایی و مسئولان در رعایت محدودیت‌های کرونایی، اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده و همکاری مردم قاطبه جمعیت استان در روز طبیعت در خانه‌های خود ماندند و از حضور در تجمعات دوری کردند.

وی همچنین ضمن تقدیر از صداوسیما و رسانه‌های گروهی استان، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح محدودیت‌های هوشمندانه تعداد ابتلا و مرگ‌ومیرها در هفته‌های گذشته کاهش‌یافته ازاین‌رو ضروری است تا تنویر افکار عمومی و آگاه‌سازی مردم در رأس امورات رسانه‌ها قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار از ۱۷ شهرستان استان به ترتیب ۳ شهر در وضعیت قرمز، ۷ شهر در وضعیت نارنجی و ۷ شهر دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

مصطفوی با اشاره به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: مسئولان مربوطه تلاش خود را برای حضور پرشور مردم و کاندیداها در انتخابات به‌کارگیرند. کشور از تنوع سلایق و گروه‌های مختلف شکل‌گرفته و افراد توانمند باید وارد صحنه شوند.

وی  در ادامه سخنان خود، مشارکت حداکثری، قانون‌مداری، امانت‌داری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات عنوان کرد و ابراز داشت: مسئولان باید تلاش کنند با رعایت این اصول، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

وی پرهیز از هرگونه توهین به قومیت‌ها و قومی کردن انتخابات پیش رو را لازمه پیشرفت و توسعه استان و منطقه دانست و افزود: مطبوعات و رسانه‌های گروهی وظیفه سنگینی در این میان بر عهده دارند تا به‌درستی به عموم آگاهی دهند.

معاون استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که ۴۸ شهر در سطح استان قرار دارد، تأکید کرد: در این شهرها تعداد یک هزار و ۹۵۴ نفر نامزد شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر شدند و بررسی صلاحیت این افراد تا بیست و یکم فروردین‌ماه به پایان می‌رسد.

وی یادآور شد: همچنین ۲ هزار و ۱۹۲ روستا در سطح استان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند که تعداد یک هزار و ۸۳۵ روستا دارای بیش از ۲۰۰ خانوار هستند.

مصطفوی ابراز داشت: در طول ۴۲ سال گذشته مردم با حضور در انتخابات مختلف به همگان نشان دادند که پشتیبان نظام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران هستند. مردم با حضور در انتخابات هم به‌صورت مستقیم هم به‌صورت غیرمستقیم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست