اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سامانه کشوری واکسیناسیون برای متولدین یک مهر ۱۳۸۲ تا یک مهر ۱۳۸۳ از امروز فعال بوده و دانش آموزان برای ثبت نام در سامانه و دریافت واکسن می توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

 دکتر جواد آقازاده در یک گفت وگوی خبری در خصوص وضعیت  واکسیناسیون در استان گفت: واکسیناسیون بدون نیاز به ثبت نام در شهرستانهای زیر ۲۰  هزار نفر جمعیت در حال انجام است و در استان آذربایجان غربی نیز افراد بالای ۱۸ سال به شرط ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir واکسینه می شوند.

او افزود: علیرغم افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون و ایجاد ۴ مرکز جدید در روزهای آتی و همچنین موجودی واکسن سینوفارم برای دوز اول و دوم تنها مساله قابل اهمیت تجمع افراد در مراکز واکسیناسیون بدون ثبت نام در سامانه  و عدم رعایت نوبت دهی است.

دکتر آقازاده  تاکید کرد: از هم استانی های عزیز تقاضا داریم که قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتما در سامانه   salamat.gov.irثبت نام کرده و طبق زمانبندی ارائه شده در سامانه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

واکسن سینوفارم به اندازه کافی موجود است/واکسن برکت پیدا نمی شود!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: واکسن سینوفارم به اندازه کافی در استان موجود است، واکسن اسپوتنیک هم وارد کشور شده و در مرحله لیبل گذاری است و به احتمال زیاد روز دوشنبه وارد استان خواهد شد. اما واکسن برکت همچنان در استان موجود نیست و  موجودی واکسن آسترازینکا نیز محدود است.

او  در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان بیان کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  سامانه کشوری واکسیناسیون برای متولدین یک مهر ۱۳۸۲ تا یک مهر ۱۳۸۳ از امروز فعال بوده و دانش آموزان برای ثبت نام در سامانه و دریافت واکسن می توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

دکتر آقازاده افزود: دانش آموزان بدون کارت ملی خاطر می توانند  با شماره شناسنامه در سامانه کشوری ثبت نام کنند، همچنین علاوه بر دانش آموزان مابقی همشهریان بالای ۱۷ سال نیز می توانند با ثبت نام در سامانه برای دریافت واکسن خود اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: طبق هماهنگی انجام شده با اداره آموزش پرورش استان پایگاههایی مخصوص تزریق واکسن برای دانش آموزان ایجاد خواهد شد.

مجوز تزریق واکسن متفاوت چگونه است؟

او در خصوص  مجوز تزریق واکسن متفاوت برای دوز دوم گفت: فقط افرادی که دوز اول واکسن اسپوتنیک دریافت کرده اند می توانند دوز دوم را واکسن آسترازینکا دریافت کنند.

دکتر آقازاده در خصوص دریافت کارت واکسن نیز اظهار کرد: اسامی و کد ملی افراد واکسینه شده در سامانه کشوری به تفکیک نوع واکسن و دوز دریافتی موجود است و در صورت نیاز کارت واکسیناسیون صادر می شود. دوز سوم واکسن هم طبق مصوبات کشوری صرفا برای کادر درمان خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در خاتمه با اشاره به وضعیت قرمز و در پیک ماندن استان بخاطر عدم استفاده از ماسک و شرکت در دورهمی ها بخصوص تجمع شبانه از مردم استان درخواست کرد تا پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست