اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: از ظرفیت دریاچه ارومیه برای گسترش گردشگری استان استفاده شود.

محمد مهدی شهریاری در آئین افتتاحیه نهمین جشنواره گل ارومیه که در پارک گوللر باغی  و با حضور نمایندگان مردم در خانه ملت و مسئولان استانی و شهری و عموم مردم برگزار شد افزود: باتوجه به احیای دریاچه ارومیه باید از این ظرفیت در جهت رونق و گسترش گردشگری استان استفاده کرد.

شهریاری با اشاره به برگزاری جشنواره گل در ارومیه تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها بستر خوبی برای شادابی و استفاده مردم از امکانات شهری را فراهم می کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بارندگی های اخیر سال جاری خاطر نشان کرد: در اوایل سال آبی، دریاچه یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب آب داشت که با بارندگی های سال جاری این میزان به ۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید که با افزایش آب ورودی از حوضه آبریز این میزان به ۵ میلیارد مترمکعب می‌رسد.

وی با بیان اینکه شرایط موجود لزوم بهره مندی از ظرفیتهای گردشگری دریاچه را بیش از پیش نمایان می سازد از برنامه ریزی برای توسعه این ظرفیت جهت رونق اقتصاد گردشگری استان خبر داد.

رئیس سازمان سیما منظر وفضای سبز شهرداری ارومیه نیز در خصوص این جشنواره به رسانه ها گفت: برگزاری جشنواره گلها زمینه ای برای شناساندن ارومیه به عنوان شهر گل در راستای اهداف گردشگری ارومیه ۲۰۲۰ است.
علی شایگان در افتتاحیه نهمین جشنواره گل وگیاه ارومیه که در پارک گوللر باغی ارومیه برگزار شد افزود: برگزاری جشنواره های همچون جشنواره گل ها زمینه ساز شناساندن ارومیه به عنوان شهر بین المللی در سال ۲۰۲۰ است.
شایگان بااشاره به اینکه نهمین دوره جشنواره گل وگیاه ارومیه از ۱۲ لغایت ۱۵ اردیبهشت برگزار می شود تصریح کرد: این جشنواره بنابه دستور شهردار ارومیه در ۴ پارک ساعت، صفا، استقلال و گوللر باغی ارومیه برای بهره مندی تمامی شهروندان ارومیه با امکانات یکسان برپا شده است.
وی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد وگفت: ایجاد فرهنگ ترویج و توسعه فضای سبز شهری، ایجاد محیط شاد ودلنشین برای شهروندان ، جذب توریست و آماده سازی زیر ساخت های پروژه ارومیه شهر بین المللی درسال۲۰۲۰ از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: در این جشنواره ۵۰۰هزار اصله نهال گل و درختچه از۶۰ نوع گونه گیاهی در ۴ پارک مورد هدف کاشته شده است.
شایگان بااشاره به اینکه سرانه مصرف گل شهروندان ارومیه ای در سال ۱۰ شاخه گل است اظهار کرد: در تلاش هستیم در حاشیه این جشنواره با آموزش های لازم بتوانیم گام مهمی در افزایش سرانه مصرف گل شهر برداریم چرا که سرانه مصرف گل ارومیه نسبت سایر استان های کشور بسیار پایین است.
وی در خصوص برنامه های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه در سال جاری نیز یاد آور شد: اجرای سیستم آبیاری مدرن در فضاهای سبز ارومیه ، ایجاد باغ گیاه شناسی در ارومیه، اجرای سیستم روشنایی مدرن ، کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه زینتی مقاوم به کمبود آب برای تصفیه هوا ، مبارزه با آفاتی بیماری ها و کاهش  مصرف سموم شیمیایی در سطح شهر ، احداث ۲ هکتار  گلخانه برای خودکفایی در تولید گل وگیاه و صادرات آن از جمله این برنامه ها است.
شایگان ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ هکتار از فضای سبز ارومیه را مجهز به آبیاری هوشمند و قطره ای کردیم و در سال جاری ۱۰۰ هکتار نیزبه این آمار اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست