اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: بیمارستان تخصصی زنان ارومیه با تامین اعتبار مورد نیاز، هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

محمدمهدی شهریاری در بازدید از روند احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان ارومیه (کوثر) افزود: در حال حاضر این بیمارستان با هزینه ۷۰۰ میلیارد ریالی ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز برای اتمام آن مورد نیاز است.

او بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی، بیشترین مساعدت های لازم در این خصوص انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ساخت این پروژه عظیم ۳۰۰ تختخوابی کار بسیار بزرگ جهادی بود، اضافه کرد: آذربایجان غربی به بیمارستان های تخصصی نیاز دارد که بخشی از آن با اتمام این طرح رفع می شود.

او ادامه داد: آذربایجان غربی از جمله استان های محروم در شاخص های بهداشتی بود که بخشی از آن با افتتاح ۵۵۰ تخت بیمارستانی در سال گذشته تامین شد و با همه توان در راستای تداوم این روند حرکت می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از پیشرفت ۹۸ درصدی بیمارستان آیت الله خویی خوی خبر داد و گفت: این طرح نیز با تامین اعتبار مورد نیاز تا هفته دولت امسال آماده بهره برداری می شود.

شهریاری افزود: علاوه بر آن، بیمارستان تکاب نیز به اهتمام وزارت راه و شهرسازی در مراحل پایانی احداث قرار داشته و تا هفته دولت امسال به مرحله افتتاح می رسد.

او در خصوص دیگر طرح های بیمارستانی آذربایجان غربی بیان کرد: مراکز درمانی مختلفی در شهرستان های میاندوآب، پیرانشهر، شاهین دژ، اشنویه، مهاباد و بوکان در حال احداث است که امیدواریم به تناوب در مرحله افتتاح قرار گیرند.

وی اضافه کرد: با افتتاح این طرح ها، آذربایجان غربی به یکی از استان های پیشرو در سرانه تخت های بیمارستانی تبدیل شده و از میانگین کشوری بالاتر خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، در حالی که تا یک سال گذشته سرانه تخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی حدود یک تخت برای هر یکهزار نفر بود، در حال حاضر این رقم به حدود ۱٫۷ تخت رسیده است.

میانگین کشوری نیز نزدیک به ۱٫۷ تخت بیمارستانی برای هر یکهزار نفر برآورد می شود.

بیمارستان تخصصی زنان ارومیه به همت دولت تدبیر و امید از اواسط سال ۱۳۹۶ احداث شده و هم اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت دارد.این بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی نیاز آذربایجان غربی به بیمارستان تخصصی زنان و زایمان را تامین می کند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست