اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: با احصاء موانع سرمایه گذاری در استان، فرایند سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تسریع می شود.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم و تکالیف قانونی به استانها در خصوص توسعه سرمایه گذاری، افزود: سرمایه گذاری راهکار برون رفت استان از مشکلات بوده و با احصاء موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، فرایند سرمایه گذاری در استان تسریع می شود.

وی با اشاره به طرح یکشنبه های حمایت از تولید و صنعت و ضرورت سرمایه گذاری در این حوزه، خاطرنشان کرد: با تداوم یکشنبه های حمایت از تولید و صنعت آذربایجان غربی در ۳۲ هفته و برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور دستگاههای متولی استان، به صورت مستمر پیگیر رفع مشکلات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی هستیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر جذب سرمایه گذار در سطح ملی و از کشورهای همسایه، افزود: دستگاههای متولی با تامین زیرساخت ها و تخصیص خدماتی چون زمین، آب و … برای تسریع فرایند سرمایه گذاری، روند توسعه استان را تسهیل کنند.

معتمدیان تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به استان در سفر اخیر ریاست جمهوری را نیز پشتوانه خوبی برای سرمایه گذاری در آذربایجان غربی معرفی کرده و یادآور شد: مشکلات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی را شناسایی و در سطح ملی پیگیری می کنیم تا با برنامه ریزی مدون، شاهد ارتقای شاخص های توسعه استان باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر برگزاری جلسات با پیش زمینه کارشناسی و خروجی مشخص، افزود: موانع توسعه صادرات استان شناسایی و برای رفع مشکلات حوزه هایی چون صادرات سیب، از هم اکنون برنامه ریزی لازم انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین همراهی بخش خصوصی در احیای دریاچه ارومیه را ضروری دانسته و تصریح کرد: نجات دریاچه ارومیه به همکاری مردم، نخبگان، دولت و بخش خصوصی در مواردی چون مدیریت منابع و مصرف آب و تغییر الگوی کشت وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست