اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایحان غربی گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در استان باید در امر مردمی سازی، مشاور انتخاب کنند.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه این استان به جهت بهره مندی از ظرفیت‌های متنوع مردمی از استان‌های پیشرو در امر مردمی سازی است گفت: مهمترین گفتمان دولت، مردمی سازی و سهیم‌کردن مردم در کارها در راستای توسعه و پیشرفت است.

وی با بیان اینکه بنای انقلاب اسلامی و سپس پا گرفتن نظام جمهوری اسلامی ایران، خواست و اراده مردم بود افزود: بازگشت به مردم مطالبه به جایی بود که به درستی شناسایی و محور شعارهای انتخاباتی دولت قرار گرفت.

معتمدیان گفت: «دولت مردمی، ایران قوی» شعاری بود که ذیل آن شاخص‌هایی چون مشارکت، عدالت‌محوری، «مردمی سازی» سیاست، اقتصاد و فرهنگ، مقابله با فساد، ارتباط با مردم و … مورد تاکید قرار گرفت.

باید به الگوی مردمی سازی و بهره مندی از مشارکت مردمی و جمع سپاری تکیه کرد

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه نیازمند حضور مردم هستیم ادامه داد: مردمی سازی امری واجب است و نه تشریفاتی و در شرایطی که کشور با این حجم از مسائل و مشکلات و با یک جنگ اقتصادی ترکیبی مواجه است باید به الگوی مردمی سازی و بهره مندی از مشارکت مردمی و جمع سپاری تکیه کرد.

معتمدیان با اشاره به اینکه کلید اصلی حل مشکلات جامعه، حضور مردم است بر تسهیل و تضمین حضور مردم در تصمیم سازی، اجرا و نظارت تاکید کرد.

وی با اشاره اینکه آذربایجان غربی به جهت بهره مندی از ظرفیت‌های ارزنده مردمی و نظامی جزو استان‌های امن کشور محسوب می‌شود ادامه داد: علیرغم هم مرزی با سه کشور و نزدیک به یک هزار کیلومتر مرز مشترک اما آذربایجان غربی با برون سپاری بخش مهمی از تأمین امنیت مرز به مردم بواسطه تلاش و راهبری سپاه و دیگر نهادها در ردیف استان‌های امن و پذیرنده سرمایه گذاری قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: همه تلاش خدمتگزاران مردم در دولت مردمی بر این بوده تا برای ارتقای اعتماد و امید مردم به دولت از طریق افزایش نقش و مشارکت مردم در اداره امور، توسعه کارآمدی دولت در حل مسائل به پشتوانه مردم، شتاب‌دهی به تحقق حکمرانی مردمی و غلبه بر سازوکارهای ناکارآمد، پرهزینه و زمان‌بر بروکراتیک اقدامات مؤثری انجام دهند.

معتمدیان حضور گروه‌های جهادی و مردمی در کمک به زلزله زدگان خوی و نیز میزبانی از زائرین اربعین حسینی را از جلوه‌های ناب مردمی سازی دانست و گفت: نقش آفرینی مردم در این دو عرصه جلوه‌های ماندگار از خدمت و حضور مردم را به یادگار گذاشت.

الگوی حکمرانی در نظام جمهوری اسلامی استفاده میدانی از تمام نیروهای مردمی است

وی یکی از دستاوردهای مردمی سازی در حوزه اقتصادی را صادرات یک میلیارد دلاری از مرز تمرچین عنوان کرد و گفت: این میزان برابر با میزان صادرات ایران با ۲۷ کشور اروپایی است که در سال گذشته و به مدد فراهم سازی مشارکت مردم در امر اقتصاد محقق شد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: الگوی حکمرانی در نظام جمهوری اسلامی استفاده میدانی از تمامی نیروهای مردمی است لذا انقلاب هم با همین نیرو به پیروزی رسید و در شرایط فعلی که درگیر جنگ اقتصادی هستیم نیز باید با استفاده از توان مردم مشکلات را حل کرد.

معتمدیان تصویب ۱۷۰۶ مصوبه در جریان سفرهای شهرستانی که محصول نظر و خواست مردمی بوده را از دیگر مصادیق مردمی سازی امور دانست و گفت: تمام تصمیم گیری ها برای توسعه و آبادانی در جریان سفرهای شهرستانی با نظر و خواست مردم اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت نظارت مردمی در بررسی کارکرد مدیران استانی را به جد پیگیر هستیم. اعتقاد داریم مردم بهترین ناظر هستند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در امر مردمی سازی، مشاور انتخاب کنند تا این راهبرد اصلی شکل ساختارمند و اجرایی درستی به خود بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست