اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بهره برداری از ۲۴ طرح در بخش راه و پایانه های مرزی استان به بهره برداری رسید.

با حضور عبدالهاشم حسن نیا فاز اول پایانه مرزی رازی خوی،  قطعه چهارم و پنجم طرح تعریض محور خوی به ایواوغلی بطول ۱۱ و نیم کیلومتر و باعرض ۱۲ متر بصورت ۴ خطه، مرحله احداث پل ورودی پایانه و ۱۸ طرح راهسازی و روکش آسفالت در نقاط مختلف استان به بهره برداری رسیدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: برای اجرای این طرح ها ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و همزمان با بهره برداری از این طرح ها ۱۸ هزار مترمربع ساخت و ساز در حوزه پایانه های مرزی آغاز شد.

ارسلان شکری در خصوص پایانه مرز رازی خوی گفت: فاز نخست طرح جامع پایانه مرزی رازی با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال احداث شده است و برای احداث و تکمیل این پایانه مرزی بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه پایانه مرز رازی خوی از فعالترین پایانه های مرزی کشور است عنوان کرد: امروز همزمان با بهره برداری فاز اول این طرح فاز دوم پایانه در مساحتی به متراز ۱۸ هزار مترمربع نیز کلنگ زنی شد.

شکری با تاکید بر اینکه سالیانه ۸۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه های مرزی استان هزینه می شود اضافه کرد: این پایانه مرزی مهمترین گذر برای تردد مسافران بین ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به شمار می رود و باید تمام تلاش خود را برای تسهیل تردد مسافران و کیفی سازی خدمات بکار گیریم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی اظهارداشت: سالانه بیش از ۶۰۰ هزار نفر از طریق پایانه مرزی خوی به خارج و داخل کشور تردد می کنند گفت: فاز دوم ساخت پایانه رازی شامل احداث سردرب های ورودی و خروجی پایانه، دیوارکشی و محوطه سازی، اجرای زیرساخت های تاسیسات، احداث و تجهیز ساختمان موتورخانه مرکزی و دیزل ژنراتور و سرویس های بهداشتی مجموعه است.

همچنین با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی همچنین عملیات اجرایی پایگاههای امدادجاده ای محور قطور – رازی و قیله لیق با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست