اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: طی یک سال اخیر انواع کالاهای مورد نیاز کشور از گمرکات استان به ارزش بیش از یک هزار و ۶۸ میلیون دلار وارد کشور شده است که از لحاظ ارزشی ۱۲ درصد افزایش داشته است.

عبدالحمید سرتیپی گفت: در حوزه امور بازرگانی و توسعه تجارت استان طی یک سال گذشته در راستای ایجاد اشتغال در استان ۱۷ هزار فقره پروانه کسب برای مشاغل صنفی تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی صادر شده است.

او افزود: با صدور ۱۷ هزار پروانه کسب در استان طی یک سال گذشته زمینه اشتغال بیش از ۴۰ هزار نفر بصورت مستقیم در استان فراهم شده است.

عبدالحمید سرتیپی با اشاره به عملکرد اداره فرش استان در خصوص حمایت از قالیبافان اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده ۲۳۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای ۲۶۲ نفر از قالیبافان استان پرداخت شده است.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در یک سال گذشته ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزارتن انواع محصولات تولید داخل از جمله سیب، کنسانتره، میله های آهنی یا فولادی، کف پوش، پلی اتیلن، لوازم خانگی، آلیاژهای آلومینیومی و غیره به ارزش بیش از ۴ هزار و ۶۲۴ میلیون دلار از کشور به بازارهای جهانی صادر شده است که از لحاظ ارزشی ۱۸۵ درصد و از لحاظ وزنی ۳۱ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

سرتیپی بیان کرد: در بازه زمانی یاد شده ۶۴۹ هزارتن انواع کالاهای مورد نیاز کشور از گمرکات استان به ارزش بیش از یک هزار و ۶۸ میلیون دلار وارد کشور شده است که از لحاظ ارزشی ۱۲ درصد و از لحاظ وزنی ۱۱ درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست